Dieta keto – czy rzeczywiście jest skuteczna?

Dieta keto – czy rzeczywiście jest skuteczna?

Dieta ketogeniczna, nazywana w skrócie dietą keto, cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Jednocześnie można spotkać sporą ilość sceptyków, którzy twierdzą, że nie ma ona prawa działać i nie warto się w nią angażować. Jak jest w rzeczywistości? Czy dieta keto naprawdę jest skuteczna i na czym ona właściwie polega?

Dieta keto – najważniejsze informacje

W dużym skrócie, dieta ketogeniczna polega na spożywaniu dużej ilości tłuszczy i białka, a niewielkiej ilości węglowodanów. Pozwala to organizmowi na wejście w pewnym momencie w stan ketozy. Będąc na tego typu diecie, trzeba przede wszystkim unikać produktów mocno przetworzonych, więc należy się pożegnać ze wszelkiego rodzaju fast-foodami.

Do produktów, na których należy opierać dietę ketogeniczną, należą między innymi kaczka, indyk, kurczak, dziczyzna, tłuszcz z boczku i z kurczaka, a także gęś. Bardzo zalecane jest spożywanie ryb i owoców morza. Dieta keto nie wyklucza całkowicie warzyw, ale większość z nich trzeba spożywać z dużym umiarem, z wyłączeniem warzyw nieskrobiowych, takich jak rukola, jarmuż czy szparagi.

Więcej informacji na temat diety keto, a także na temat tego, jak ją wspomóc (w wejściu w stan ketozy pomagają m.in. różnego rodzaju suplementy na odchudzanie), znaleźć można pod adresem https://dietetyk.edu.pl/diety/dieta-keto/. Jest to stosunkowo skomplikowana dieta, dlatego wiedzę na temat jej zasad, a także takich kwestii, jak tabletki na odchudzanie, należy czerpać od wykwalifikowanych ekspertów.

Czy dieta ketogeniczna naprawdę działa?

Opinie ekspertów i relacje osób, którym udało się wejść w stan ketozy dowodzą, że ten rodzaj diety może być bardzo skuteczny. Nie tylko umożliwia on zrzucenie w stosunkowo szybkim czasie sporej ilości kilogramów, ale też ogółem poprawia stan zdrowia i sprawia, że otrzymujemy duży zastrzyk energii.

Żeby jednak tak się stało, musimy ściśle przestrzegać zasad diety. Nie dla każdego będzie to łatwe, ponieważ wiąże się to z rezygnacją z wielu popularnych potraw i przekąsek, ale benefity takiego rozwiązania mówią same za siebie. Dieta keto jest dobrym sposobem na odchudzanie, nic więc dziwnego, że jej popularność cały czas rośnie. Jednocześnie musimy pamiętać, że nawet, kiedy już uda nam się dojść do wymarzonej wagi, nie możemy spocząć na laurach i powrócić do poprzednich nawyków.

Węglowodany należy wprowadzać z powrotem do diety stopniowo, aby nie zaszkodzić swojemu zdrowiu nagłą zmianą sposobu żywienia. Po zakończeniu odchudzania dodatkowo wciąż powinniśmy dbać o spożywanie zdrowego jedzenia i unikać kalorycznych, niezdrowych potraw i słodyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *