Samsung Galaxy Fold – udany eksperyment Samsunga

Samsung Galaxy Fold – udany eksperyment Samsunga

Samsung Galaxy Fold, czyli składany smartfon od Samsunga, w swojej pierwotnej wersji stał się obiektem wielu kpin i żartów, zwłaszcza w Internecie. Generalnie ta firma ma coś do siebie z tego typu aferami – wystarczy sobie przypomnieć historie sprzed kilku lat o ich wybuchających telefonach, które zakazano wnosić ze sobą do samolotu. Model Galaxy Fold co prawda nie wybuchał, ale psuł się, rysował, brudził i generalnie niszczył jak niskiej jakości chińska podróbka. Całą tą krytykę (trzeba przyznać, że akurat w tym przypadku całkowicie zasłużoną, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę tego smartfona, o której przeczytacie poniżej) Samsung przyjął do wiadomości i pokornie obiecał poprawę. Nowy, ulepszony Samsung Galaxy Fold jest od kilku dni dostępny do zakupu w naszym kraju – a raczej był, bo wszędzie już się wyprzedał. Dlaczego? Co jest takiego w tym smartfonie, że tyle ludzi chce go mieć?

Specyfikacja Samsunga Galaxy Fold

Przed przejściem do dogłębnej analizy zarówno samego Galaxy Folda, jak i otaczającej go sytuacji warto szybko wypunktować jego najważniejsze cechy.

  • Ekran: 4.6 i 7.3 cali
  • Model procesora: Qualcomm Snapdragon 855
  • System: Android 9.0 Pie
  • RAM: 12 GB
  • Pamięć wewnętrzna: 512GB
  • Aparat: 16, 12Mpix tylni/8, 10Mpix przedni

Najbardziej reklamowaną cechą był oczywiście składany ekran. Kiedy korzystamy z jego mniejszej części, wydaje się ona za mała – w końcu mniej niż chociażby te 5 cali nie mają już teraz nawet najbardziej budżetowe smartfony. Z kolei 7.3 calowy ekran to monstrum, które ledwie mieści się w dłoniach. Mimo wszystko większość testujących stwierdziła, że korzysta się z tego urządzenia całkiem wygodnie, a do tego jest bardzo mobilne i łatwo się je transportuje.

Uwagę zwracać może także niebagatelne 12GB pamięci RAM, czyli więcej, niż ma niejeden pełnoprawny laptop czy komputer. Jeśli dołożymy do tego ultra szybki procesor Snapdragon 855 tworzy nam się obraz Samsunga Galaxy Fold jako telefonu, który jest nie tylko dziwną ciekawostką, ale ciekawym rozwiązaniem nie tylko jako smartfon do dzwonienia, przeglądania Internetu czy chwalenia się nim znajomym, ale także do gier.

Cena Samsunga Galaxy Fold

W naszym kraju ten smartfon można zakupić jedynie w autoryzowanych sklepach Samsunga, a także u niektórych operatorów komórkowych. Ilości są bardzo ograniczone, nie ma się jednak co dziwić – mało kogo w Polsce stać będzie na tego smartfona. Jego cena wynosi bowiem mniej więcej 9 tysięcy złotych, a więc jak za smartfona jest to kwota gigantyczna, na którą wiele osób musiałoby pracować przez sporą ilość miesięcy. Co ciekawe, obecne nakłady Folda już się wyprzedały, wobec czego okazuje się, że w Polsce jest znacznie więcej bogatych maniaków nowinek technologicznych, niż można byłoby się spodziewać.

Dlaczego Galaxy Fold cieszy się taką popularnością?

Trzeba jasno powiedzieć, że Galaxy Fold to nic innego jak właśnie nowinka technologiczna. To nie jest flagowiec Samsunga, to nie jest telefon dla mas, nie jest to nawet smartfon dla osób, które chcą podkreślić swój status społeczny (taką rolę spełnia na przykład Apple ze swoimi iPhone’ami). Fold to ciekawy i nietypowy wynalazek, który raczej nie stanie się póki co standardem, ale przynajmniej zamiesza trochę na rynku i zwróci oczy w stronę Samsunga. Ludzie lubią rzeczy dziwne i nietypowe, a taki jest właśnie w swoim założeniu Galaxy Fold.

Wspomniana już na początku afera związana z kiepską jakością wcześniejszego modelu Folda nie dość, że nie zmniejszyła zainteresowania tym telefonem, to wręcz przeciwnie – zdołała jeszcze bardziej wzniecić zainteresowanie i dała Samsungowi czołowe nagłówki na wszystkich dużych portalach technologicznych. Nie ważne jak mówią, ważne, żeby w ogóle mówili… prawda? To stwierdzenie z pewnością sprawdziło się akurat w przypadku tego smartfona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *