Jakie usługi oferuje pomoc drogowa w Warszawie?

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa w Warszawie?

Każdy posiadacz własnego auta wie, że nieregularne przeglądy oraz wizyty u mechaników mogą spowodować jego awarię nawet w trakcie podróży. Przykłady tego można zobaczyć choćby na lawetach pomocy drogowej. Wielu jednak nie do końca wie jaki zakres usług jest przez ową pomoc drogową oferowana, która jest w stanie gotowości przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i jest w stanie dojechać w każde miejsce, aby udzielić niezbędnej pomocy.

Samochód stanął? Co zrobić?

Nie tylko zła diagnostyka samochodu, czy niespodziewane awarie mają wpływ na to, czy będzie nam potrzebna pomoc drogowa. W wielkich zakorkowanych miastach takich jak Poznań, Warszawa czy Wrocław jest bardzo łatwo o stłuczkę czy kraksę, albo nawet o poważniejszy wypadek. Niekiedy zdarza się, że samochód po kolizji nie jest w stanie odpalić. Wtedy można wezwać auto pomoc. Pracownicy tam zatrudniani to mechanicy z odpowiednim doświadczeniem, które gwarantuje wysoką jakość usług, dzięki której można w szybki sposób, przywrócić samochód do działania i wrócić do domu.

Wbrew pozorom wiele usterek w trakcie jazdy spowodowana jest ludzkim roztargnieniem i zapominalstwem. Korzystając z oferty pomocy drogowej w Warszawie należy pamiętać, że reaguje ona natychmiast. Dlatego warto mieć numer kontaktowy zawsze przy sobie. Większość usterek można naprawić na miejscu, o ile zlecenie przyjmuje wykwalifikowany mechanik. Dzięki temu można już po kilkunastu minutach kontynuować swoją podróż.

Czasami jednak zdarza się tak, że dochodzi do poważniejszych wypadków. W większości przypadków ich powodem jest czynnik ludzki. Brawura, nadmierna prędkość czy nie dostosowanie się do panujących warunków drogowych. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Samochody po cięższych wypadkach rzadko kiedy wracają do domu na kołach. Chyba, że jest to laweta. Zmasakrowane samochody często nie są w stanie same jechać, a nawet gdyby były, to obecna na miejscu zdarzenia policja nie wyda zgody na dalszą jazdę.

W takim przypadku wzywana pomoc drogowa przyjeżdża lawetą, która zabiera samochód. W zależności od stopnia uszkodzenia może on trafić do mechanika, który postara się auto naprawić lub po prostu zostaje przeznaczone do złomowania.

Co warto wiedzieć?

Jeśli jednak już wezwiemy pomoc drogową należy zorientować się w jakim obszarze ona działa. Warto też sprawdzić cennik usług, gdyż niekiedy mogą one być naprawdę wysokie, a jak wiadomo na rynku jest wiele takich ofert i można trafić na atrakcyjniejszą. Ważne jest, aby po przyjeździe sprawdzić stan samej lawety. Poglądowo, ocenić czy dodawany samochód będzie odpowiednio zabezpieczony i czy nie istnieje ryzyko jego uszkodzenia podczas transportu.

Gdzie spotkamy pomoc drogową?

Auto pomoc jest dostępna praktycznie w każdym mieście. Niestety samochody są tak produkowane, że prędzej czy później ulegają awarii i nierzadko następuje to w czasie podróży. Wtedy właśnie warto skorzystać z pomocy fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *