Kolorowa drukarka Epson

Kolorowa drukarka Epson

Epson AcuLaser C2800 to kolorowa drukarka laserowa zaprojektowana specjalnie dla małych grup roboczych. Epson wycenił model C2800 tak, że jest przystępny dla przeciętnego małego biznesu. Co ważniejsze, C2800 jest niezawodny i ekonomiczny w utrzymaniu i naprawie. Jest szybki, prosty w obsłudze, wyposażony w wielokrotnie nagradzany system wsparcia technicznego firmy Epson i do tego jest bardzo cichy. Prędkość wydruków monochromatycznych to 25 stron na minutę oraz 20 stron na minutę w kolorze. Jest drukarką sieciową i do tego łatwą do skonfigurowania poprzez Windows plug-and-play, która zawiera standardy wsparcia dla języków PCL i Adobe PS3.

Konstrukcja

Oczywiste jest, że Epson kierował się prostotą i praktycznością przy projektowaniu AcuLaser C2800, ale to nie znaczy, że poświęcił z tego powodu styl. C2800 to kompaktowy, lekki sześcian z szarą kolorystyką. Brak w nim ostrych krawędzi i wystających elementów, dodatkowo sprzęt jest na tyle lekki, że z przeniesieniem go nie powinna mieć problemu pojedyncza osoba. Ładowanie papieru za pomocą podajnika dolnego i podajnika automatycznego na szczycie jest. Panel sterowania i wyświetlacz LCD są intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Zalety

Największą zaletą Epson C2800 jest jego łatwość obsługi. Większość małych firm nie ma dedykowanego działu IT, a wielu nie ma nawet jednego pracownika IT. W takiej sytuacji najważniejsze jest, żeby przeciętny użytkownik był w stanie skonfigurować bezproblemowo drukarkę. To właśnie czyni model C2800 i czyni to bez poświęcania profesjonalnej jakości. Inne wielką zaletą jest niski koszt eksploatacji. Dzięki swojej trwałości, łatwości i w obsłudze i niskim kosztom toneru, drukarka wyprzedza większość konkurencji. Sprzęt zapewnia również zaawansowane funkcje, takie jak znak wodny czy filtrowanie IP, które są niespotykane w tej cenie.

Wady

Chyba największą wadą tej drukarki jest nie ona sama, lecz brak dodatków w stylu skanera i faxu – które bez wątpienia przydałyby się w grupie docelowej do której jest ona kierowana – czyli mały biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *