Bezprzewodowa drukarka Brother

Bezprzewodowa drukarka Brother

Brother HL-4070CDW to bezprzewodowa kolorowa drukarka laserowa kierowana do małych biur i grup roboczych, która potrafi z łatwością żonglować wieloma zadaniami jednocześnie. Drukuje w 2.400 dpi z prędkością do 20 stron na minutę, zarówno w kolorze jak i czarno-białym. Dodatkowo Brother wycenił ją znacznie niżej, niż wskazywałaby na to jej wydajności. HL-4070CDW zapewnia również drukowanie dwustronne (duplex) z szybkością 7 i 3,5 stron na minutę. Standardowo HL-4070CDW posiada procesor o taktowaniu 300 MHz i 64 MB pamięci, pierwszy wydruk osiąga w ciągu 16 sekund, pod warunkiem, że jest już rozgrzana (stan gotowości i pełnego rozgrzania osiąga w ciągu 37 sekund od uruchomienia). Podajnik ma pojemność 250 arkuszy. Brother szacuje maksymalny miesięczny cykl pracy na 35.000 stron, lecz zalecana ilość wydruków to zaledwie 500 do 3.000 stron na miesiąc.

Konstrukcja

Brother HL-4070CDW posiada jasne i ciemne wstawki. Drukarka ma kompaktową, miłą dla oka konstrukcję. Panel sterowania ma tylko kilka przycisków, a dostęp do większości funkcji mamy przez menu ekranowe na wyświetlaczu. A co za tym idzie ekran LCD mógłby być nieco większy. Innym problemem związanym z zaprojektowanie drukarki, jest ograniczona przestrzeń we wnętrzu, co sprawia, że ​​trochę trudno ją konserwować i wymieniać kasety z tonerem.

Zalety

Brother HL-4070CDW to prawie idealne rozwiązaniem dla małych firm, który drukują różnorodne rzeczy, ale umówmy się, mówimy tu tylko o niedużej ilości wydruków. Drukarka HL-4070CDW jest niedroga w utrzymaniu, dzięki tanim wysokiej wydajności tonerom. Posiada pełne wsparcie dla systemów Windows, Macintosh i Linux, a dzięki łączności bezprzewodowej, jest bardzo elastyczna pod względem dopasowania jej do wcześniej istniejącego środowiska biurowego. HL-4070CDW zapewnia doskonałe osiągi we wszystkim, co robi i jest oszczędna w zużyciu prądu i materiałów eksploatacyjnych.

Wady

Największy problemem z Brother HL-4070CDW jest to, iż nie jest to wół roboczy, a gwarancja nie jest w pełni respektowana, jeśli drukujesz więcej niż 3000 stron na miesiąc. Kolejny problem, to system wyjścia papieru – powiedzmy szczerze – nie jest doskonały, lubi od czasu do czasu wypuszczać strony z zagiętymi rogami. Niestety Brother HL-4070CDW jest również dosyć głośny, nie wspominając o tym, że lubi od czasu do czasu „zapiszczeć”. Problemem jest to, że docelowo drukarka przeznaczona jest do małych biur, a hałas może być zbyt wysoki dla pomieszczeń o małej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *