Apple, Google i Microsoft chętne na elastyczne ekrany od LG

Apple, Google i Microsoft chętne na elastyczne ekrany od LG

Obecnie monopol na wyświetlacze OLED ma tylko jeden producent, czyli Samsung. Sytuacja może znacząco zmienić się już w niedalekiej przyszłości, ponieważ trzy firmy – Google, Apple oraz Microsoft będą podobno współpracowały z LG odnośnie elastycznych ekranów OLED. Obecność Apple w tym gronie nie jest czymś dziwnym, bo jak wiemy gigant z Cupertino planuje wdrożyć ekrany OLED w przyszłorocznym iPhone 8. Zaskoczeniem może być jednak zaangażowanie firm Google oraz Microsoft.

Według źródła tej plotki, Google jest zainteresowane elastycznymi ekranami OLED dla przyszłych wersji swojego telefonu Pixel. Natomiast Microsoft przymierza się do zastosowania takich wyświetlaczy w Surface Phone. Pojawienie się trzech wielkich graczy może być okazją dla LG i Koreańczycy zamierzają z niej skorzystać. Podobno LG ma być gotowe do masowej produkcji od 2018 roku.

Elastyczne ekrany od LG przeznaczone są do składanych urządzeń z mechanizmem, który rozciąga się na powierzchni zewnętrznej. Wiemy, że Samsung również pracuje nad takim rozwiązaniem, ale pierwszy raz słyszymy to tym, że krajowy konkurent chce wdrożyć podobne rozwiązanie.

LG Display oczywiście zaprzecza wszystkim doniesieniom.

Źródło: ETNews, PhoneArena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *