Apple iCloud działa na chmurze Google i nie powinno to nikogo dziwić

Apple iCloud działa na chmurze Google i nie powinno to nikogo dziwić

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, gdzie Apple przechowuje wszystkie kopie zapasowe danych, które zapisujesz w iCloud. Znajdują się tam przecież ogromne ilości, zdjęć, kontaktów, notatek oraz wielu innych rzeczy, które zajmują niezliczoną przestrzeń, która cały czas rośnie. Firma musiałaby stworzyć oraz zarządzać ogromnym centrum danych. Teraz jednak, Apple przyznaje, że iCloud w rzeczywistości działa na serwerach Google Cloud.

CNBC zauważyło to, że w zaktualizowanym dokumencie iOS Security Guide, który został opublikowany przez Apple. Poprzednie wersje mówiły, że zawartość iCloud była przechowywana w Amazon Web Services i Microsoft Azure. Najnowsza publikacja wspomina jednak o Amazon S3 i Google Cloud.

Nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ zarządzanie tak ogromnym zbiorem danych to ciężkie zadanie. W pełni jest to zrozumiałe, że Apple podjęło współpracę z zewnętrznymi dostawcami, a nie zdecydowało się na budowę własnego centrum z serwerami.

Jak widać, wykluczony został Microsoft i Apple nie korzysta już z ich chmury Azure. Zastępuje ją Google Cloud, a niezmiennie firma z Cupertino korzysta z rozwiązań od Amazona.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *