Rękawy foliowe czy taśma – do czego się przydają?

Rękawy foliowe czy taśma – do czego się przydają?

Opakowania foliowe dostępne są w różnych wariantach – najczęściej do pakowania wykorzystuje się rękawy foliowe, a także taśmę foliową. Różnią się one swoją konstrukcją, a także zastosowaniem. Kiedy warto zdecydować się na rękawy foliowe do pakowania, a kiedy na taśmę?
 
Folie opakowaniowe można wykonać w praktycznie dowolnych wymiarach, dlatego też mogą być one użyte do pakowania zarówno małych detali, jak i również dużych produktów oraz całych palet. Dzięki temu, że sa one bardzo wytrzymałe, trwałe, a także odporne na wilgoć i niektóre rozpuszczalniki oraz związki chemiczne, mają one bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Dwa najpopularniejsze rodzaje folii stosowanych do pakowania to taśmy foliowe oraz rękawy foliowe.
 
Taśma foliowa
Taśmy to folie opakowaniowe płaskie, oferowane w rolkach. Dzięki temu mogą być one wykorzystane do pakowania wielu produktów ręcznie oraz z wykorzystaniem specjalnych automatów pakujących.
 
Taśmy stosowane są między innymi do:

pakowania materiałów sypkich, artykułów przemysłowych, spożywczych, higienicznych i innego rodzaju
pakowania gabarytów, w tym materiałów budowlanych i izolacyjnych, na przykład płyt kartonowo-gipsowych, styropianu, wełny mineralnej
opakowań zbiorczych, na przykład napojów
procesu laminacji
 
Rękawy foliowe
To folie, które posiadają specyficzny kształt rękawów, które również mają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki temu, że mają owalny przekrój, pozwalają na łatwiejsze pakowanie z wykorzystaniem zgrzewarek – wystarczy umieścić wewnątrz produkt i zgrzać folię. Również rękawy foliowe oferowane są w innych wariantach, na przykład z zakładkami.
 
Rękawy foliowe wykorzystywane są miedzy innymi do:

automatów pakujących do materiałów sypkich, na przykład produktów chemicznych, artykułów spożywczych
automatów pakujących produkty higieniczne, przykładowo papierów toaletowych, ręczników papierowych
do pakowania artykułów spożywczych, przemysłowych i technicznych

 
Warto wobec tego zapoznać się z różnymi rodzajami folii oferowanych przez producentów i wybrać taki ich rodzaj, który będzie najlepiej pasował do danych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *