Jak zablokować reklamy w przeglądarce internetowej Opera

Jak zablokować reklamy w przeglądarce internetowej Opera

W Internecie natykamy się na reklamy na każdym kroku. Niektóre z nich potrafią wyprowadzić użytkownika z równowagi, zwłaszcza kiedy pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie, np. podczas oglądania filmu. Największy problem mogą sprawić reklamy dozwolone tylko dla osób pełnoletnich, wyskakujące podczas przeglądania Internetu przez dzieci. Jak wiadomo, coraz młodsi użytkownicy zasiadają przed ekranem komputera lub przeglądają sieć, korzystając z telefonu. Warto zatem zabezpieczyć najmłodszych przed niechcianymi i demoralizującymi reklamami. Na szczęście Opera wydaje się być świetnym kompanem! Jak zablokować reklamy Opera?

Istnieją programy, które umożliwiają zablokowanie reklam w przeglądarce. Jednak Opera posiada wbudowaną opcję rozszerzeń, które pozwalają na pozbycie się niechcianych reklam bez konieczności pobierania dodatkowych programów. Jak zablokować reklamy w Operze? To bardzo proste!

1. Pobierz Operę na swój komputer

Jeżeli posiadasz inną przeglądarkę niż Opera, a chciałbyś skorzystać z jej udogodnień, musisz oczywiście pobrać ją na swój komputer. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „Opera” i kliknąć pierwszy link, który został wyświetlony. Teraz pozostaje Ci tylko wybranie opcji „pobierz teraz” i zapisać plik na komputerze. Twoim oczom ukaże się okno instalatora Opery – musisz zaakceptować licencję użytkownika oraz wybrać miejsce, w którym chcesz zainstalować program.

2. Jak zablokować reklamy Opera

Po zakończonej instalacji nadszedł moment, by dowiedzieć się, jak zablokować reklamy Opera. Kiedy uruchomisz przeglądarkę, zwróć uwagę na to, co znajduje się po lewej stronie ekranu – jest to tzw. pasek boczny. Znajdziesz tam różne funkcje, jednak najważniejszym elementem jest logo Opery, umieszczone na samej górze.

Wśród opcji, które są tam zawarte, znajdziesz zakładkę „Rozszerzenia”. Z kolei tutaj masz do wyboru kolejne opcje: Rozszerzenia, Pasek Rozszerzeń, Pobierz rozszerzenia. To właśnie ostatnia z nich, czyli „Pobierz rozszerzenia” kryje w sobie odpowiedź na pytanie, jak zablokować reklamy w Operze

Musisz teraz poszukać rozszerzenia o nazwie „uBlock Origin”. Przejdź do następnej karty i kliknij przycisk „dodaj do Opery”. Po tej czynności dodatek blokujący reklamy w Operze zostanie zainstalowany. „uBlock Origin” jest wart polecenia ze względu na ogromną paletę filtrów blokujących m.in: wyskakujące okna, duże bloki multimedialne, filtrowanie kosmetyczne oraz czcionki zdalne. Możesz zatem skonfigurować go wedle własnych potrzeb.

3. Wyjątki

Istnieje także możliwość dodania wybranych przez Ciebie witryn do wyjątków. W tym celu musisz wejść w panel sterowania, albo wykonać działanie będąc na konkretnej stronie. Będąc na stronie, którą chcesz dodać do wyjątków kliknij ikonkę uBlocka, a następnie w obrazek „wyłącznika”. Musisz jednak pamiętać, że chcąc na stałe wyłączyć rozszerzenie na całej witrynie, musisz mieć wciśnięty klawisz CTRL. Jest to ważne, ponieważ w przeciwnym razie rozszerzenie zostanie wyłączone tylko na stronie, na której obecnie się znajdujesz, a po wejściu w jakąkolwiek podstronę rozszerzenie znów będzie działać.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Internecie

Jeśli chodzi o to, jak zablokować reklamy Opera jest bardzo przyjazną i wygodną dla użytkowników przeglądarką. Reklamy nie są jednak jedyną uciążliwością, a już na pewno niejedynym zagrożeniem, jakie czyha w Internecie. Na szczęście jest wiele sposobów, aby być pewnym, że nic nam nie grozi i możemy bezpiecznie przeglądać wszystkie strony internetowe. Priorytetem powinno być zawsze znalezienie i pobranie dobrej jakości programu antywirusowego. Nie musimy nawet wydawać na to żadnych pieniędzy, jeśli nie chcemy – całkiem dobry poziom ochrony zapewniają już nawet niektóre programy darmowe, chociaż trzeba zaznaczyć, że mimo wszystko najlepiej jest zainwestować trochę w swoje bezpieczeństwo. Kolejnym krokiem powinno być upewnienie się, czy wcześniej wspomniany program antywirusowy na pewno ma włączoną automatyczną aktualizację bazy danych wirusów i uruchamianie przy starcie systemu. Warto także od razu dokonać pierwszego pełnego skanowania urządzenia.

Nie daj się nabrać na proste podstępy

Niektóre oszustwa są tak wyrafinowane, że nawet zatwardziały internetowy weteran mógłby się na nie nabrać. Jednak co ciekawe, nawet na bardzo proste i ewidentnie podejrzane podstępy wciąż nabierają się ogromne ilości ludzi. Warto więc stosować się do kilku prostych zasad, które pozwalają unikać problemów.

Przede wszystkim nie należy ściągać żadnych podejrzanych plików, nawet jeśli nie mają rozszerzenia .exe. Absolutnie nie powinno się także otwierać załączników w wiadomościach e-mail od nieznanych i niewiarygodnych źródeł. Jeśli ktoś informuje nas o jakiejś nagłej wygranej olbrzymiej sumy pieniędzy czy innych luksusowych przedmiotów, możemy być pewni, że jest to jakaś próba oszustwa.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy adres strony internetowej na pasku adresu zgadza się z tym, jaki powinien on być. W wielu przypadkach nawet jeśli pomylimy się tylko o jedną literkę, pojawi nam się kopia strony, na którą chcieliśmy wejść, a jej właściciel chętnie zbierze i wykorzysta wszelkie informacje, jakie na niej wpiszemy. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku sklepów internetowych czy banków.

Jeśli dowiesz się jak zablokować reklamy Opera, stanie się znacznie przyjemniejszym narzędziem, ale nie powinna być to jedyna akcja, do której się ograniczysz. To, że jakieś zagrożenie nie jest tak łatwo widoczne jak krzykliwe, irytujące reklamy na stronach internetowych nie znaczy, że nie należy zwracać na nie uwagi i starać się mu zapobiec. Przy odrobinie wysiłku korzystanie z Internetu może być niemal całkowicie bezpieczne, wystarczy tylko chcieć, zwłaszcza że skutki bycia ofiarą oszustwa internetowego mogą być tragiczne.

Wiedząc jak zablokować reklamy Opera, możesz swobodnie korzystać z Internetu bez wszędobylskich reklam i mieć pewność, że twoje pociechy są bezpieczne. Opera wyszła naprzeciw wymaganiom użytkowników i blokowanie reklam jest teraz proste i – co najważniejsze – skuteczne!

Jakie są obecnie najlepsze blokery reklam na rynku?

Internet to rozległe miejsce, z dużą ilością treści, których możesz nie chcieć oglądać. Tutaj wkraczają blokery reklam. Blokują one reklamy, których nie chcesz oglądać i zapewniają czystsze i przyjemniejsze przeglądanie. Najlepsze programy do blokowania reklam to te, które oferują wiele funkcji i są łatwe w użyciu. Niektóre z najlepszych programów blokujących reklamy to AdBlock Plus, Adguard i uBlock Origin.

Dlaczego powinieneś zainstalować Ad-Blocker w swojej przeglądarce internetowej już dziś?

Wszyscy wiemy, że programy do blokowania reklam nie są najlepsze dla webmasterów, ponieważ odbierają im dochody z ich witryn. Ale powinieneś zainstalować bloker reklam już dziś, aby uniknąć bombardowania reklamami. 

Blokery reklam to potężne narzędzia, które mogą pomóc Ci uniknąć wielu irytujących reklam, z którymi spotykamy się każdego dnia. Mogą również pomóc w uniknięciu śledzenia plików cookie, co jest dla nas dużym problemem dotyczącym prywatności. Niektórzy twierdzą, że programy blokujące reklamy są złe dla wydawców, ponieważ odbierają im dochody, ale ważne jest, aby pamiętać, że wydawcy też muszą zarabiać, a jeśli tego nie zrobią, nie będzie dla nich zachęty do tworzenia wysokiej jakości treści.

Jak zarządzać ustawieniami blokowania reklam za pomocą łatwych do naśladowania wskazówek, które są proste i zrozumiałe?

Blokowanie reklam to popularny trend wśród konsumentów. Jest to sposób na uniknięcie natrętnych i denerwujących reklam. Istnieją dwa rodzaje programów do blokowania reklam – oparte na przeglądarce i oparte na wtyczkach. 

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas instalowania programu do blokowania reklam, jest skonfigurowanie niestandardowych ustawień wtyczki do blokowania reklam. Umożliwi to skonfigurowanie ustawień zgodnie z własnymi potrzebami, na przykład blokowanie niektórych witryn lub wyłączanie niektórych reklam na określonych witrynach. Ustawienie niestandardowych reguł dla wtyczki pozwoli Ci blokować określone reklamy w określonych witrynach lub wyłączać je również w określonych witrynach!

Oprogramowanie do blokowania reklam jest używane w różnych krajach i do różnych celów, w tym do tymczasowego wyłączania reklam lub zapobiegania ich wyświetlaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *