Funkcja Rescue Party w Androidzie Oreo ma zapobiec bootloopom

Funkcja Rescue Party w Androidzie Oreo ma zapobiec bootloopom

Wraz z wydaniem Androida 8.0 Oreo pojawia się wiele nowych funkcji, ale także wiele usprawnień, które mają pomóc w lepszym działaniu kompatybilnych urządzeń. Jedna z nich ma pomóc uniknąć użytkownikom konieczności uruchamiania ich urządzenia. Nowa funkcja zwana Rescue Party powinna włączać się automatycznie przez Oreo, gdy wykryje, że podstawowe składniki systemu są zablokowane w pętlach awarii.

Po rozpoznaniu problemu z bootloopem przez Rescue Party rozpocznie się szereg działań mających na celu ponowne przywrócenie urządzenia do działania. Jeśli nie przyniesie to rezultatu, spróbuje uruchomić smartfon w trybie odzyskiwania oraz poprosi użytkownika wykonanie zerowania do ustawień fabrycznych.

Niestety, funkcja Rescue Party zostaje włączona tylko w Androidzie 8.0 Oreo i nie będzie dostępna we wcześniejszych wersjach systemu Google. Jest ona włączona domyślnie, a więc nie trzeba jej włączać ręcznie. Zostanie ona uruchomiona jeśli system_server zostanie zresetowany 5 razy w ciągu 5 minut lub któraś z systemowych aplikacji ulegnie awarii 5 razy w ciągu 30 sekund.

Źródło: Google, PA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *