Facebook i Messenger wymagają obecnie 2 GB RAM na urządzeniach Windows 10 Mobile

Facebook i Messenger wymagają obecnie 2 GB RAM na urządzeniach Windows 10 Mobile

Wydaje się, że system Windows 10 Mobile jest udręką dla programistów pod każdym względem. Podstawowymi aplikacjami na wielu urządzeniach mobilnych są Facebook oraz Messenger. Wiele osób, które korzystają z nich na co dzień w połączeniu z systemem Microsoft zauważa pewne niedogodności z optymalizacją tychże programów. Niestety, wygląda na to, że problemy są poważniejsze niż ktokolwiek by pomyślał, programiści bowiem zdecydowali się zwiększyć minimalne wymagania dla obu aplikacji.

Wydaje się, że obie aplikacje Facebook i Messenger dla Windows 10 Mobile wymagają minimum 2 GB pamięci RAM, aby działać sprawnie. Zostało to zauważone na stronach aplikacji w Windows Store.

Nie będą mili z tym problemu oczywiście użytkownicy smartfonów takich jak Lumia 950, spełniając minimalne wymagania, ale większość urządzeń z systemem Windows 10 Mobile nie będzie w stanie tego uzyskać. Aplikacje Facebook i Messenger są obecnie dostępne dla smartfonów nie spełniających minimalnych wymagań. Jednak taki zapis w oficjalnym opisie aplikacji tłumaczy wiele, dlaczego działają one powolnie i nie synchronizują się odpowiednio.

Główny problem prawdopodobnie leży w kodowaniu tych aplikacji, które wydają się wymagać więcej pamięci RAM niż większość aplikacji Windows Phone zazwyczaj potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Wydaje się, że nie zostanie to poprawione w najbliższym czasie.

Źródło: MSPoweruser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *