Dobry monitor dla gracza – czym się kierować w wyborze?

Dobry monitor dla gracza – czym się kierować w wyborze?

Komputery gamingowe to profesjonalne narzędzia, wykorzystywane przez graczy, ale nie tylko. Podczas wyboru dobrej jakości monitora do grania, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim przyjrzyjmy się dokładnie matrycy, przekątnej, rozdzielczości i parametrom. Ważne jest również odświeżanie, Input Lag oraz czas reakcji. Wysoki kontrast, wysoka jasność oraz szeroki kąt widzenia – nie zapominajmy o tych cechach, które charakteryzują dobry sprzęt.

Jeżeli potrzebujemy monitora do grania w gry 3D, należy wybierać monitory gamingowe, które wyświetlają efekty trójwymiarowe. Obecnie na naszym rynku możemy wybierać spośród dwóch technologii. Jedna z nich to technologia polaryzacyjna, druga migawkowa. Pierwsza z nich, choć nie oferuje najlepszej jakości obrazu, to nie męczy oczu. Zaawansowani gracze używają monitory gamingowe w większej ilości niż jeden, rozwiązanie to jest bardzo popularne, jednak, decydując się na nie warto sprawdzić, czy nasza karta graficzna jest w stanie obsłużyć kilka takich monitorów w jednocześnie.

Jeżeli chcemy zakupić dobry monitor do grania, powinniśmy wybierać spośród bogatej ofert monitorów gamingowych.

Monitory gamingowe charakteryzują się wysoką rozdzielczością, wysokim kontrastem, wysoką jasnością, a także szerokimi kontami widzenia. Przy wyborze szczególną uwagę warto zwrócić na rodzaj matrycy. Do najpopularniejszych zaliczamy matrycę TN oraz IPS. Pierwsze, charakteryzują się niskim czasem reakcji, drugie z kolei wyświetlają obraz w niezwykle dobrej jakości, niestety ich czas reakcji nie jest tak dobry jak w modelach TN. Obecnie, w każdym sklepie z profesjonalnym sprzętem komputerowym znajdziemy fantastyczne propozycje monitorów do gier. Wybór jest naprawdę bardzo duży.

Monitory gamingowe mają zazwyczaj nieco wyższą cenę, jednak jak najbardziej opłaca się wydać na nie nieco trochę więcej gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *