DxO Mark ocenia aparat Galaxy S9+ najwyżej

DxO Mark ocenia aparat Galaxy S9+ najwyżej

Samsung Galaxy S9 to temat numer jeden w ostatnich dniach. Urządzeniem zajęło się również DxO Mark, które testuje aparaty, również te w smartfonach.

O Galaxy S9+ mówi, że jednego z najbardziej wszechstronnych zestawów funkcji dostępnych w aparatach w telefonach. Zdecydowanie wszystko dzięki zmiennej aperturze, która oferuje przesłony f/2.4 do pracy w dobrym oświetleniu oraz f/1.5 w przypadku słabych warunków oświetlenia. Z wynikiem 99 punktów, Samsung Galaxy S9+ zajmuje pierwsze miejsce wśród smartfonów. Za nim znajduje się Google Pixel 2 z wynikiem gorszym o jeden punkt oraz iPhone X z wynikiem 98. Według DxO Mark aparat w S9+ nie ma większych wad i spisuje się znakomicie we wszystkich testach dotyczących zdjęć i wideo.

W jasnym świetle, Galaxy S9+ ma świetną równowagę między redukcją szumów i zachowaniem szczegółów. Nie ma jednak najszybszego łapania ostrości. W słabym oświetleniu, szczegóły nie są tak widoczne, ale w zamian otrzymamy dość dobrą redukcję szumów. Również balans bieli podczas użycia lampy błyskowej zapewnia dość dokładne rezultaty.

Samsung Galaxy S9+ oferuje hybrydowy zoom oraz efekt Bokeh. DxO podkreśla, że byli pod wrażeniem rozdzielczości i szczegółów nawet przy 4-krotnym zbliżeniu. W porównaniu z konkurencją wypada znacznie lepiej. Jeśli chodzi o Live Focus, czyli efekt bokeh to mogą występować niedociągnięcia gra granicy pierwszego planu i rozmycia.

DxO Mark zauważa małe nieścisłości obejmujące sporadyczne nieścisłości ekspozycji, zauważalną utratę ostrości w niektórych sytuacjach i delikatne odbarwienia.

104 punkty to najlepszy wynik w kategorii zdjęć wśród wszystkich telefonów. W kwestii wideo, Galaxy S9+ uzyskuje 91 punktów. Pełny wynik testu w linku źródłowym.

Źródło: DxMark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *