Czy Samsung Galaxy Note 6 będzie miał aż 8 GB pamięci RAM?

Czy Samsung Galaxy Note 6 będzie miał aż 8 GB pamięci RAM?

Kolejny dzień rozpoczynamy z doniesieniami o Samsungu Galaxy Note 6. Wczoraj mogliśmy się dowiedzieć, że nowy phablet koreańskiego producenta będzie działać na chipsecie, który tak naprawdę nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Plotki z Chin mówią o układzie Snapdragon 823, który jest podobny do SD 820, ale jego procesor działa na wyższym zegarze. Qualcomm nie podał jeszcze żadnych szczegółów odnośnie tego układu.

Plotki sprzed kilku tygodni sugerowały, że Note 6 może posiadać 6 GB pamięci RAM, jednak urządzenia z taką ilością już znamy. Nowsze doniesienia mówią, że SD 823 może pozwolić na aż 8 GB RAM jeżeli Samsung tylko zdecyduje się użyć takiej opcji. Snapdragon 823 to podobno czterordzeniowy 64-bitowy procesor Kyro 2.6GHz z układem graficznym Adreno 530, więc równie dobrze Samsung może zdecydować się na mniejszą ilość pamięci RAM.

Wszystkie doniesienia pochodzą z chińskiego portalu Weibo, więc trzeba je brać z przymrużeniem oka. Samsung może również wykorzystywać własny chipset Exynos 8890 lub zastosować zupełnie nowy SoC własnej produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *