Czy można zainstalować aplikację na więcej niż jednym urządzeniu z Androidem?

Czy można zainstalować aplikację na więcej niż jednym urządzeniu z Androidem?

Tytułowe pytanie często pada z ust mało doświadczonych użytkowników urządzenia z Androidem lub jest to ich pierwszy smartfon z jakim przyszło im się spotkać. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo przecież ‘kto pyta, nie błądzi’.

Wiele osób korzysta z kilku urządzeń z Androidem w celach służbowych lub prywatnych i po zapłaceniu za aplikację w Google Play chciałoby mieć dostęp do niej z poziomu kilku z nich. To samo jest w przypadku płatnych gier bez względu czy ma pod ręką tablet lub smartfon. Odpowiedź na to pytanie jest krótka:

Oczywiście możesz mieć jedną aplikację lub grę na kilku urządzeniach z Androidem! Jest jednak jeden warunek, na każdym z nich musisz być zalogowany na jedno konto Google, za pomocą, którego dokonałeś zakupu.

Aby zainstalować wcześniej kupioną aplikację na kolejnym urządzeniu musisz zalogować się na konto Google, a następnie w Google Play przejść do zakładki “Moje aplikacje”, a następnie “Wszystkie”. Wybraną pozycje możesz bezproblemowo zainstalować na nowym tablecie lub smartfonie.

Przeczytaj także: Nawigacja offline w Google Maps

Musisz jednak pamiętać, że dane z aplikacji czy gry, które są zapisywane lokalnie nie są udostępniane. Tak więc postępów z grze nie możesz przenieść na inne urządzenie. Wyjątek stanowią te przypadki, w których dane są zapisywane na serwerze, aby móc je dowolnie odtworzyć w każdym momencie na różnych urządzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *