Apple najbardziej podziwianą firmą już 10. raz z rzędu

Apple najbardziej podziwianą firmą już 10. raz z rzędu

Po raz dziesiąty z rzędu firma Apple została uznana za najbardziej podziwianą na całym świecie. Apple mogło dostąpić tego zaszczytu dzięki opinii ponad 3800 dyrektorów wykonawczych, analityków i ekspertów. Pierwszą piątkę uzupełniają Amazon, Starbucks, Berkshire Hathaway i Disney. Inni technologiczni giganci, który znaleźli się w pierwszej dziesiątce to Facebook i Microsoft. Poza tym Apple jest najbardziej wartościową firmą, wycenianą na 700 miliardów dolarów (liczona jest cena akcji pomnożona przez liczbę wyemitowanych akcji).

Aby znaleźć się na liście firma musi być najlepszą wśród amerykańskich przedsiębiorstw pod względem przychodów. Musi się też znaleźć w gronie 500 międzynarodowych firm, które mają 10 miliardów dolarów przychodu lub więcej. Następnie firmy klasyfikowane są na podstawie różnych czynników jak innowacyjność, jakość i odpowiedzialność społeczną.

Umiejscowienie Apple na szczycie tej listy od 2007 roku idealnie pokrywa się z wypuszczeniem na rynek najbardziej innowacyjnego produktu, który odmienił świat i jest to oczywiście iPhone. Inną firmą, która może nas interesować jest Samsung i zajmuje 35. miejsce wśród najbardziej podziwianych firm ubiegłego roku.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *