Apple piąty rok z rzędu najbardziej wartościową firmą na świecie

Apple piąty rok z rzędu najbardziej wartościową firmą na świecie

Interbrand po raz piąty z rzędu nazywa Apple najbardziej wartościową firmą na świecie. Według najnowszego raportu wartość marki wynosi 184 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 3% w stosunku do ubiegłego roku. Równie zaszczytne, drugie miejsce zajmuje Google, a właściwie to spółka Alphabet. Jej 141,7 mld USD i oznacza to wzrost o 6 % względem 2016 roku.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Microsoft, który został wyceniony na 80 miliardów dolarów. Również zalicza progres względem ubiegłego roku o 10 procent. Kolejne dwa miejsca należą do Coca-Coli oraz Amazona. Szóste miejsce zajmuje Samsung o wartości 56,2 mld dolarów. Koreańska firma powiększa swoją wartość w rok o kolejne 9 %. Ostatnią firmą technologiczną w pierwszej dziesiątce jest Facebook. Zalicza jednak ogromny wzrost wartości o 48 % i jest wyceniana na $48.2 miliardów.

Dopiero 70 miejsce zajmuje Huawei z wynikiem 6,7 mld USD, który jest lepszy o 14 % w stosunku do ubiegłego roku. Debiutujący Netflix został wyceniony na 5,6 miliarda dolarów.

Źródło: Interbrand, AppleInsider

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *