Aparaty warte uwagi – kilka słów o profesjonalnym sprzęcie

Aparaty warte uwagi – kilka słów o profesjonalnym sprzęcie

Na fotografiach można uchwycić piękno chwili. Dzięki odpowiedniemu aparatowi możesz stworzyć zdjęcie, które będzie sztuką. To właśnie przy wykorzystaniu możliwości urządzenia profesjonalny fotograf tworzy zdjęcia artystyczne, okazjonalne lub tematyczne.

Aparaty warte uwagi – kilka słów o profesjonalnym sprzęcie

Oto 3 aparaty warte uwagi:

  1. Nikon D7500 – rejestruje wyraźne zdjęcia o wysokiej rozdzielczości i płynnych przejściach tonalnych. Cechuje się ponadto bardzo dokładnym rozpoznawaniem obiektów i doskonałą jakością obrazu przy wysokiej czułości ISO. Jakość materiału wideo rejestrowanego w rozdzielczości 4K/UHD potrafi wprost oczarować. Aparat oferuje doskonałą jakość zdjęć zarówno w dzień i w nocy. Niezależnie od tego, co fotografujesz, 51-polowy AF błyskawicznie ustawi ostrość na wskazanym obiekcie i już jej nie straci. Aparat daje możliwość uzyskania idealnego ujęcia nawet w przypadku szybko rozgrywających się wydarzeń – rejestruje do 50 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub 100 zdjęć jpg w jednej serii. Ponadto posiada on odchylany ekran i dotykowe elementy sterujące, które pozwolą na robienie zdjęć z niecodziennej perspektywy.
  2. Canon EOS 5D Mark IV – body – Matryca CMOS o rozdzielczości 30,4 megapikseli zapewnia niezwykle szczegółowe obrazy pozbawione zakłóceń, nawet w najjaśniejszych i najciemniejszych obszarach. Większa rozdzielczość oznacza, że żaden szczegół nie zostanie utracony. Użytkownik może przycinać obrazy w celu uzyskania idealnego zdjęcia z zachowaniem wysokiej jakości. Skuteczność pracy przy słabym oświetleniu jest lepsza przy każdym ustawieniu czułości ISO, a szum cyfrowy jest w znacznym stopniu redukowany. Maksymalna czułość ISO wynosi 32 000 (z możliwością rozszerzenia do ISO 102 400). Możesz mieć pewność, że jakość obrazu będzie nadzwyczajna, nawet podczas fotografowania przy słabym oświetleniu. W aparacie 61 punktów1 AF zostało umieszczonych na szerszym obszarze roboczym – 8% szerszym w pionie w centrum obszaru oraz 24% szerszym w poziomie w strefie peryferyjnej – dzięki czemu zapewniają one jeszcze więcej swobody w umieszczaniu obiektów w dowolnym miejscu podczas ustalania kompozycji ujęcia.
  3. Sony Alpha A68 – dzięki 79 polom, wraz z 15 punktami krzyżowymi oraz technologii przepuszczalnego lustra aparat dobrze radzi sobie z wykryciem fazy AF i rejestruje doskonałe zdjęcia pojedyncze, seryjne i filmowe. Aparat ma uchylny ekran LCD o wielkości 2,7 cala, który pozwala na rejestrację obrazu pod kątem 135 stopni.

Aparat oferuje czułość ISO 100 – 25600, a więc ostre i wyraźne fotografie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *