Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Nie musisz dłużej zastanawiać się, jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej, by jak najdłużej cieszyć się ulubionymi kolczykami czy prezentem od ukochanego lub przyjaciółki. Po pierwsze, uspokajamy – stal nierdzewna jest niezwykle trwała, dlatego trzeba się naprawdę postarać, by ją zniszczyć. Po drugie, wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach, a Twoje bransoletki ze stali chirurgicznej będą Ci służyć przez lata i uratują niejedną stylizację.

Czego unikać przy biżuterii ze stali chirurgicznej?

Stal chirurgiczna nie została stworzona po to, by konieczna była jej częsta naprawa – wręcz przeciwnie. Biżuteria ze stali nierdzewnej sprawdza się nie tylko ze względu na antyalergiczne właściwości, ale także dlatego, że trwałością dorównuje klasycznej i znacznie droższej biżuterii. Nie oznacza to jednak, że nie da się jej zniszczyć, zabrudzić, czy uszkodzić. Z tego względu unikaj kontaktu biżuterii:

  • ze słoną lub chlorowaną wodą,
  • z alkoholem, np. zawartym w perfumach,
  • z silnymi detergentami, których używa się m.in. podczas sprzątania,
  • z wodą termalną.

Warto też pamiętać o nagłych zmianach temperatury – one także mogą zaszkodzić Twojej biżuterii ze stali chirurgicznej. Jednocześnie musisz wiedzieć, że stal nierdzewna jest na tyle wytrzymałym materiałem, że jeden kontakt z wodą w basenie czy perfumami nie sprawi, że akcesoria będą do wyrzucenia. Na tym właśnie polega przewaga biżuterii ze stali nierdzewnej nad biżuterią z sieciówek.

Jak dbać o biżuterię ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest trwała, ale jednocześnie może być delikatna – w szczególności część naszyjników czy bransoletek. Jak o nią zadbać? Najprostszym sposobem jest przechowywanie biżuterii w bezpiecznym miejscu. To może być Twoje ulubione pudełko, w którym kiedyś dostałaś prezent, szkatułka wyłożona miękkim materiałem lub organizer na biżuterię, a nawet specjalny wieszak, na którym znajdą się najczęściej noszone przez Ciebie błyskotki. Odpowiednie przechowywanie biżuterii daje Ci pewność, że się nie porysuje i nie zaginie w tajemniczych, niewyjaśnionych okolicznościach.

Nie musisz jednak tworzyć specjalnych rytuałów pielęgnacyjnych, aby zadbać o biżuterię ze stali chirurgicznej. Tak naprawdę wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ulubione kolczyki, naszyjnik czy bransoletkę zwilżoną szmatką – z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń lub mydła. Stal chirurgiczna jest odporna zarówno na działanie korozji, jak i uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania, dlatego nie musisz się obawiać, że Twoje ulubione akcesoria zepsują się w krótkim czasie. Jednak nawet w przypadku produktów wysokiej jakości warto zadbać o ich odpowiednie użytkowanie – dzięki temu zwiększa się ich żywotność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *