Wybieramy akcesoria do swojego iPada – na co zwracać uwagę?

Wybieramy akcesoria do swojego iPada – na co zwracać uwagę?

iPady, czyli popularne tablety od Apple, to urządzenia, które dają ogromne możliwości w zakresie rozrywki, edukacji i nie tylko. Żeby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał, a także zapewnić swojemu sprzętowi bezpieczeństwo, nie obejdzie się bez zakupu pewnych akcesoriów.

Jest ich dostępnych naprawdę wiele – zarówno, jeśli chodzi o licencjonowane produkty od Apple, jak i propozycje od zewnętrznych producentów. Pojawia się więc pytanie, na co zwracać uwagę, kupując akcesoria do iPada (czy to wersji podstawowej, Pro czy Air)? Jak zapewnić, że w pełni spełnią nasze oczekiwania? Odpowiadamy!

O czym pamiętać, wybierając akcesoria do iPada?

iPady występują w różnych wersjach (“podstawowy” iPad, iPad Pro, iPad Air) i generacjach. Oznacza to, że przy zakupie akcesoriów należy koniecznie zwrócić uwagę na to, do którego iPada są dedykowane. Przykładowo, etui do najnowszego iPada Pro nie będzie pasowało do podstawowego iPada sprzed kilku lat, choćby z racji na inne wymiary czy odmienne położenie aparatu. Podobnie w przypadku klawiatur czy szkieł i folii ochronnych (w które zdecydowanie warto zainwestować – nawet najbardziej ostrożnej osobie iPad może na przykład wypaść z ręki).

Natomiast przewody do ładowania, przejściówki (np. przejściówka ze złącza Lightning na VGA) czy zasilacze zwykle mają charakter uniwersalny i zadziałają ze wszystkimi iPadami, a także większością iPhone’ów. W ich przypadku nie trzeba więc obawiać się o kwestię kompatybilności, nawet, jeśli nie ma się urządzenia z najnowszej generacji.

Akcesoria do iPada – od Apple czy innych producentów?

Apple produkuje swoje własne akcesoria do iPada – etui, przejściówki, przewody czy klawiatury. Można je cenić za wysoką jakość wykonania i pełną kompatybilność ze sprzętem, natomiast charakteryzują się one również dość wysoką ceną.

Pewną alternatywę stanowią akcesoria od innych producentów (a jest obecnie ich naprawdę wielu). Dostępne są w różnorodnych przedziałach cenowych (od opcji bardziej budżetowych, po akcesoria z najwyższej półki), ponadto cechuje je większa różnorodność, zwłaszcza w zakresie wzorów etui. Nie można powiedzieć, aby jedna opcja była jednoznacznie lepsza od drugiej.

Wszystko zależy od możliwości finansowych danej osoby, jej gustu i tego, czego dokładnie oczekuje od wybranych akcesoriów. Na przykład niektóre etui mogą mieć dodatkową kieszonkę na Apple Pencil czy możliwość oparcia urządzenia w pozycji pionowej lub poziomej tak, aby wygodnie móc czytać, oglądać filmy czy pracować bez dodatkowego stojaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *