Smartwatch – nowoczesny zegarek

Smartwatch – nowoczesny zegarek

SMARTWATCH

Na nadgarstku waszej ręki nigdy nie może zabraknąć zegarka. Nie wyobrażacie sobie wyjść bez niego z domu. Wasz strój zarówno w dni wolne jak i na większe okazje nie jest kompletny jeśli nie macie założonego zegarka. Co więcej, jesteście freekami nowinek technologicznych. Lubicie testować nowe produkty. Chcecie podążać za nowościami zarówno modowymi jak i technologicznymi. Nic nie stoi temu na przeszkodzie. Na przeciw wychodzi bowiem już nie taka nowość, ale z pewnością fajny gadżet jakim jest smartwatch.

CO TO JEST SMARTWATCH

Smarwatch to połączenie zwykłego zegarka z niektórymi funkcjami smartfona. Jest to więc dobre rozwiązania dla miłośników zegarków, którzy lubią nowoczesne technologie. Jest to także fajne rozwiązanie dla osób, które nie rozstają się ze swoim telefonem. Dzięki konfiguracji smartwatcha ze smartfonem będziemy mogli przenieść niektóre funkcje telefonu na ekran zegarka. Jeśli dotąd nie byliśmy zwolennikami zegarków, możliwości smartwatcha, które zmieszczą się na naszym nadgarstku, mogą skutecznie przekonać nas do noszenia zegarków.

JAK WYGLĄDA SMARTWATCH

Tak jak już mówiliśmy smartwatch to zegarek, czyli wyglądem co do zasady przypomina zwykły elektroniczny zegarek. Najczęściej ma dotykowy ekran, który po konfiguracji ze smartfonem, pozwoli nam na korzystanie z niektórych funkcji telefonu z ekranu smartwatcha. Najczęściej działa w oparciu o system operacyjny taki jak : Android Wear, iOS lub Tizen. Najczęściej wielkością przypomina zwykły zegarek i tak jak zegarki, ich kształt może być różny. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Grubość tarczy zegarka również zależy od wybranego modelu. Ponadto, nawet fani klasyki znajdą smartwatcha dla siebie. Wśród wielu możliwości odnaleźć możemy smartwatche, które wyglądem nie odbiegają od klasycznego zegarka ze wskazówkami. Poza wyglądem i tarcza klasycznego zegarka, posiada w sobie niektóre funkcje smartfona. Sterujemy nim z monitora smartfona.

NAJPOPULARNIEJSZE FUNKCJE SMARTWATCHA

Aby zacząć korzystać z możliwości jakie niesie nam smartwatch wystarczy przypiąć jego pasek do naszego nadgarstka. Smartwatch ma w sobie wszelkie funkcje tradycyjnego elektronicznego zegarka. Ponadto, posiada funkcje smartfona takie jak: odbieranie połączeń czy korzystanie z odtwarzacza muzycznego i aparatu. Najogólniej mówiąc po konfiguracji z telefonem pozwala na wyświetlanie komunikatów ze smartfona i korzystanie z jego funkcji. Smartwatch pozwala także na monitorowanie aktywności fizycznej, mierzenie tętna lub liczby wykonanych kroków. Ponadto, przy użyciu smartwatcha, swoimi wynikami możemy podzielić się z innymi na portalach społecznościowych.

Smartwatch może także być wyposażony w takie funkcje jak: alarm wibracyjny, monitorowanie czasu i jakości snu, licznik spalanych kalorii, aparat fotograficzny, akcelerometr, termometr, pulsometr, wysokościomierz, barometr, kompas, powiadomienia o przewidywanych zmianach pogody, dyktafon, kalendarz, kalkulator, chronograf, czujnik światła, żyroskop, GPS, odtwarzacz MP3, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, IrDA.

Jeśli nie rozstajesz się z zegarkiem i przyszedł czas na coś nowego, może to dobry czas na wybranie smartwatcha. Zarówno miłośnicy klasyki jak i elektroniki z pewnością znajdą model, który skradnie ich serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *