iPhone 7 z modemem Intel działa gorzej od wersji Qualcomm w obszarach słabych sygnałów

iPhone 7 z modemem Intel działa gorzej od wersji Qualcomm w obszarach słabych sygnałów

Intel zdobył bardzo duży kontrakt, który zakładał dostarczenie modemów LTE dla Apple, które znajdziemy wewnątrz iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus z wyłączeniem tych modeli, które wymagają CDMA (Verizon, Sprint w USA) oraz TD-SCDMA (Chiny, Japonia). Wspomniane wyjątki posiadają modemy wyprodukowane i dostarczone przez Qualcomm.

Rozwiązanie Intela pozwoliło zapewne zaoszczędzić Apple, ponieważ rozwiązania modemowe Qualcomm są nieco droższe, ale w zamian oferują szeroki wachlarz możliwości jak największą ilość pasm LTE, filtry oraz wiele innych rzeczy, które działają ze sobą bez żadnych problemów. Modem Intel XMM7360 został opracowany w ścisłej współpracy z Apple. Mówi się, że Intel zaangażował tysiąc inżynierów, aby dopasować wszystkie parametry dla Apple.

Okazuje się, że w idealnych warunkach, oba modemy sprawują się znakomicie i są w stanie utrzymać silny sygnał oraz wykorzystać całkowitą prędkość pobierania. Test przeprowadzono z udziałem iPhone’a 7 Plus i wychodzi na to, że modemowi Qualcomm udaje się uzyskać średnio o 30 % lepsze wyniki, kiedy pojawiają się pewne problemy m. in. z zasięgiem.

Najlepszym obecnie na rynku pod tym względem jest Samsung Galaxy S7, który posiada modem Shannon LTE.

Źródło: Cellular Insights

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *