Huawei Mate 9 Pro zaprezentowany z 5.5-calowy zakrzywionym ekranem

Huawei Mate 9 Pro zaprezentowany z 5.5-calowy zakrzywionym ekranem

Mimo tego, że kilka dni temu Huawei nie zaprezentowało w Monachiu Mate 9 Pro, o którym mówiło się wcześniej to plotki i tak się potwierdziły. Dziś na imprezie odbywającej się w Chinach, Huawei zaprezentowało Mate 9, Mate 9 Porsche Design oraz Mate 9 Pro. Oprócz modelu zaprojektowanego przy współpracy projektantów z Porsche, będą one dostępne w Kraju Środka już w tym tygodniu.

W odróżnieniu od standardowego Mate 9, który posiada 5.9-calowy wyświetlacz Full HD (1080p), wersja Pro posiada wyświetlacz 5,5 cala z zakrzywionymi krawędziami i rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440). Oprócz tego skaner linii papilarnych został przemieszczony z tyłu do przedniego przycisku Home. Reszta konfiguracji pozostaje ta sama, w tym chipsetem Kirin 960, podwójna konfiguracja aparatu , ilości pamięci RAM i wielkości baterii (4000 mAh).

Mate 9 Pro będzie jednak nieco droższy od swojego większego brata. Według Huawei Mate 9 Pro będzie dostępny w sprzedaży w Chinach za $685 (4 GB RAM + 64GB ROM) lub $775 (6GB RAM + 128 GB ROM). Podobno będzie również wersja 6GB RAM + 256GB, która będzie kosztować $835. Nie wiadomo również, czy Huawei będzie chciało uruchomić sprzedaż Mate 9 Pro także w innych krajach.

Źródło: PlayfulDroid

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *