Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna

Coraz częściej widzimy na ulicach nastolatków i dzieci przejeżdżających zwinnie między ludźmi na deskorolkach elektrycznych. Jest to doskonały gadżet dla wszystkich tych, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu.

Czym tak właściwie jest deskorolka elektryczna?

Jest oczywiście bardzo podobna do tradycyjnej deskorolki. Wyróżnia ją jednak to, że posiada wbudowane akumulatory. Te natomiast pozwalają na pracę silników. Każdy silnik przeznaczony jest dla jednego koła. Aby poruszać się na deskorolce elektrycznej nie jest wymagane odpychanie się jedną z nóg od podłoża. Osoba użytkująca staje na specjalnym podeście złożonym z dwóch elementów. Są one połączone ze sobą w niezależny sposób. Oznacza to, że jedna nogą może pochylać się w inną stronę niż druga. Umożliwia to precyzyjne sterowanie deską. Aby ruszyć do przodu, obie stopy kierujemy w tym kierunku. Skręcając w lewo pochylamy prawą stopę, natomiast chcąc skręcić w prawo – lewą stopę. Regulacja prędkości również zależy od ułożenia stóp – a konkretniej od kąta ich nachylenia. Im większy kąt, tym szybciej jedziesz.

Deskorolka elektryczna posiada wbudowany komputer pokładowy. Odpowiada on za utrzymanie równowagi przy pomocy żyroskopu oraz sensorów.

Deskorolka elektryczna

Decydując się na zakup deskorolki elektrycznej weź pod uwagę gdzie będzie wykorzystywana  Jeśli ma być przeznaczona głównie do jazdy na zewnątrz, wybierz model solidnie skonstruowany i odporny na pogodę. Duże znaczenie ma tu odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Jednak porządne modele kosztują nawet kilka tysięcy. Warto jednak pokusić się o kupno solidniejszej wersji, aby obdarowana osoba mogła cieszyć się sprzętem gdzie tylko zechce. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej kwoty możesz wziąć kredyt. Na cenę wpływają również dodatkowe wyposażenie i akcesoria. Niektóre modele posiadają np. głośniki Bluetooth, dzięki którym możesz podczas jazdy słuchać muzyki.

Niezależnie od tego jaki model wybierzesz warto pomyśleć o ochraniaczach. Mogą być potrzebne przynajmniej na początku. Mimo sensorów zawsze może przydarzyć się upadek. Lepiej zabezpieczyć dziecko przed bolesnymi stłuczeniami. Mimo wszystko deskorolka elektryczna będzie wspaniałym prezentem. Nie tylko pozwoli na ruch na świeżym powietrzu, ale też ćwiczy równowagę i koordynację. Połączenie przyjemnego z pożytecznym nigdy nie było tak proste. Myślę, że takie rozwiązanie doceni każdy rodzic. Tym bardziej w czasach, kiedy większość dzieci woli spędzać czas przed ekranem komputera zamiast na podwórku. Dzięki deskorolce elektrycznej zadowolisz i siebie i dziecko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *