Apple kupuje Shazam za 400 milionów dolarów

Apple kupuje Shazam za 400 milionów dolarów

thenextweb.com

Apple ładnych kilka lat temu prowadziło swoją kampanię reklamową, która promowała App Store. W roli głównej występowała dobrze znana aplikacja Shazam, która ułatwiała rozpoznanie tytułu oraz wykonawcy utworu, który właśnie leci w radio czy gdziekolwiek indziej. Wystarczyło tylko przyłożyć swój iPhone, aby poznać tajemnice. Można powiedzieć, że po prawie dziesięciu latach historia zatacza koło i Apple kupuje Shazam za 400 milionów dolarów!

Transakcja może zostać ogłoszona już w najbliższy poniedziałek. Kwota jaką Apple musi zapłacić jest aż o 60 % niższa niż wartość Shazam sprzed dwóch lat. W 2015 roku, firma była wyceniana na miliard dolarów w ostatniej rundzie finansowania. Zdają się to potwierdzać raporty TechCrunch i potwierdza to również Recode. Wcześniej mówiło się również, że Snapchat może wykupić Shazam, ale ostatecznie przegrali tę bitwę.

https://www.youtube.com/watch?v=hny-G-0nUBM Shazam podaje, że aplikacja została pobrana w 190 krajach ponad miliard razy, a korzysta z niej około 20 milionów osób dziennie.

Powody dla który Apple właśnie chce kupić Shazam? Od lat obie firmy współpracują ze sobą. Apple mogłoby zwiększyć sprzedaż muzyki z iTunes, a to za sprawą osób, które odnajdują piosenkę i bezpośrednio mogłyby przejść do sklepu. Firma z Cupertino nie będzie również musiała już płacić prowizji prowizji od użytkowników, którzy zostali poprowadzeni do iTunes. Mogłoby to również wpłynąć na wykluczenie konkurencji jak Spotify i Muzyka Google Play. Według raportu Wall Street Journal, Shazam wysyła około milion kliknięć dziennie do usług. Shazam jest również zintegrowany z asystentem głosowym Siri.

Shazam posiada również technologię rozszerzonej rzeczywistości, która umożliwia użytkownikom skanowanie fizycznych produktów, takich jak czasopisma, książki i reklamy, w celu wyświetlenia dodatkowych informacji na ich temat.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *