Aktualizacja iOS 10.3 pozwala zyskać więcej miejsca w urządzeniu

Aktualizacja iOS 10.3 pozwala zyskać więcej miejsca w urządzeniu

Aktualizacja iOS 10.3 została wydana w ostatni poniedziałek i przynosi ona ze sobą wiele dobrego oraz coś najlepszego. Jeśli już zdążyłeś zaktualizować swoje urządzenie to możesz zaobserwować, że natywna pamięć iPhone’a lub iPada została zwiększona. Nie chodzi tu oczywiście o dodanie fizyczne pamięci, a zmniejszenie ilości zajmowanego miejsca przez system.

Możemy to doskonale dostrzec na przykładzie iPhone 7 Plus 256 GB, gdzie pozostała pamięć po aktualizacji została zwiększona z 75,45 GB do 83,26 GB. Oznacza to dodanie 7,81 GB, a więc ponad 10 % pamięci. Pamięć swojego urządzenia można zwiększyć również wysyłając wysokiej jakości zdjęcia do iCloud, a na telefonie lub tablecie pozostaną tylko zoptymalizowane obrazy.

Tymczasem iOS 10.3.2 kończy całkowicie wsparcie dla aplikacji 32-bitowych, o czym mówiło się, że nadejdzie dopiero z iOS 11. Jest to dziwne, że tak poważna zmiana przychodzi z mniejszą aktualizacją. W iOS 10.3 użytkownicy widzą jedynie komunikat przy otwieraniu 32-bitowych programów, że wkrótce skończy się dla nich wsparcie. Jak widzimy nastąpi to już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *