Suplementy dla programisty – wspieramy organizm w pracy przy komputerze

Suplementy dla programisty – wspieramy organizm w pracy przy komputerze

Długotrwała praca przy komputerze to spory problem dla wielu osób. Siedzący trym życia sprawia, że choroby cywilizacyjne dotykają w coraz większym stopniu programistów, grafików i wszystkich ludzi, którzy spędzają po kilkanaście godzin dziennie przed ekranem monitora. Jakie suplementy warto stosować, by zminimalizować ryzyko choroby?

Nootropiki – wparcie mózgu

Chcesz, żeby Twój mózg pracował na najwyższych obrotach. Masz dość zmęczenia i chwil, w których brakuje ci dobrych pomysłów?

Nootropy to suplementy diety, które mają spory wpływ na neuroprzekaźniki w naszym mózgu. Ich regularne stosowanie staje się coraz popularniejsze w kręgach programistów i osób, które pracują w branży IT.

Dobre nootropiki kupić można w wielu sklepach internetowych. Ich ceny nie są może najniższe ale czego człowiek nie robi, by pracować jeszcze lepiej i wydajniej. Pamiętaj, że nootropiki mogą pobudzać i pomagać w zwalczaniu przewlekłego zmęczenia, które powstaje na skutek ciężkiej pracy umysłowej.

Zadbaj o oczy!

Oczy to ta część naszego ciała, która zdecydowanie najmocniej cierpi podczas pracy przy komputerze. Podrażnione, suche i przekrwione gałki oczne to spory problem nie tylko dla programistów.

Długotrwałe podrażnienie oczów sprawia, że zaczynają się poważniejsze problemy z wzrokiem. Co zrobić, by pozbyć się tego problemy?

Jak mówi stare powiedzenie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Odpowiednia profilaktyka jest kluczem do utrzymania wzroku w dobrej kondycji. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie sztucznych łez- są to krople na bazie soli fizjologicznej, które pomagają utrzymać odpowiednią wilgotność gałki ocznej.

Przerwy to kolejna rzecz, która może pomóc przy pracy komputerowej. Niezależnie od tego czy jesteś programistą czy grafikiem robienie krótkich przerw ma dobroczynne działanie na wzrok. Ma on czas na wypoczynek a my możemy pracować wydajniej.

Nie bez znaczenia są suplementy witaminowe oraz stosowanie luteiny, która wspiera nasz wzrok i zapobiega chorobom oczu. O suplementach sporo dowiedzieć można się ze strony https://dopilar.pl – to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Nie zapomnij o kręgosłupie

Problem z kręgosłupem to dolegliwości bólowe, które mogą być także przyczyną drętwienia kończyn czy mrowienia. Ciągła praca przy komputerze sprawia, że szczególnie obciążony jest odcinek piersiowy i szyjny.

W tym przypadku żadne suplementy nie pomogą. Ulgę przynieść mogą ćwiczenia oraz przerwy w pracy. Wspomniane przerwy będą również pomocne dla oczu. Warto więc przynajmniej raz na godzinę pracy wstać od komputera, popatrzeć w dal i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Dzięki temu nasz organizm odpocznie a my damy wytchnienie kręgosłupowi. Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna. Bardzo dobrze dla kręgosłupa robi pływanie. Dwie-trzy wycieczki na basen w tygodniu mogą zniwelować problemy bólowe i sprawić, że praca przy komputerze stanie się prostsza.

Odpowiednia dieta i wysiłek fizyczny

Wiele osób zapomina jak istotną kwestią jest dieta. Zdrowe odżywianie to absolutna podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Jeśli zależy Ci na kreatywności, dobrej sile umysłu i wydajnej pracy to koniecznie musisz zainteresować się zdrową dietą.

Suplementy diety są wskazane – dostarczają nam sporej dawki witamin, poprawiają pracę mózgu i są bezpieczne. Nic nie zastąpi jednak odpowiedni zbilansowanej diety.
Nie bez znaczenia jest również uprawianie sportu, nawet tego amatorskiego. Wyjście na basen, długi spacer czy jazda na rowerze – to wszystko dotlenia nasz mózg i sprawia, że działa on zdecydowanie lepiej. Nie można więc rezygnować z aktywności fizycznej.

Powiem więcej, należy zadbać o jej właściwy poziom. Dobra dieta, sport i odpowiednio dobrane suplementy sprawią, że Twoje samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze.
Warto inwestować w swoje zdrowie, bo to się opłaca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *