Podróż z cukrzycą. Co trzeba ze sobą zabrać? 

Podróż z cukrzycą. Co trzeba ze sobą zabrać? 

Urlop, wakacje, wyjazd na weekend w przypadku osób z cukrzycą wymaga nieco większych przygotowań niż u osób zdrowych. Jednak jeśli odpowiednio wcześniej przygotują się do podróży, to wypoczynek może być naprawdę udany, spokojny i bezpieczny. Co zatem koniecznie należy spakować do walizki? 

Zaświadczenie od lekarza 

Zanim zaczniemy kompletować rzeczy, które znajdą się w podróżnej torbie, warto odwiedzić swojego lekarza i poprosić go o zaświadczenie, że chorujemy na cukrzycę i że korzystamy z pompy insulinowej. W przypadku transportu lotniczego okaże się to bardzo przydatne i pozwoli uniknąć zbędnych pytań i ewentualnych kłopotów przy wwożeniu leków czy zestawów infuzyjnych. Warto także uprzednio dowiedzieć się, gdzie w miejscu wypoczynku znajdują się służby medyczne zajmujące się leczeniem cukrzycy. 

Preparaty do dezynfekcji rąk 

Prawidłowa dezynfekcja rąk w podróży to podstawa. Ta kwestia nie dotyczy tylko osób, które kontrolują poziom cukru za pomocą glukometrów, choć siłą rzeczy są oni szczególnie narażeni na infekcje. Prawidłową dezynfekcję rąk zapewnią wyłącznie specjalistyczne preparaty, takie jak Sterillhand. Wykazuje on działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Skutecznie rozprawia się także z wirusami i prątkami. Jeżeli chcemy zatem zadbać o swoje bezpieczeństwo, to zdecydowanie warto spakować do walizki preparaty takie, jak SterillHand, które umożliwią prawidłową dezynfekcję rąk. 

Leki na cukrzycę oraz akcesoria 

O tym, jakie leki na cukrzycę zabierzemy ze sobą decyduje przede wszystkim obrana metoda leczenia choroby. Jednak na ich ilość mamy zdecydowanie wpływ. Po pierwsze warto przed wyjazdem poinformować lekarza o zbliżającym się terminie wyjazdu i poprosić o receptę na nieco większą ilość leków na cukrzycę. Warto kierować się zasadą, że lepiej zabrać więcej niż mniej. Unikniemy wówczas kłopotu związanego z poszukiwaniem punktu medycznego. Może to być szczególnie uciążliwe za granicą, bowiem czasami bariera językowa jest nie do przejścia. Jeśli chodzi o akcesoria to też ich rodzaj zależy od tego, w jaki sposób leczona jest cukrzyca. Osoby korzystające z pompy muszą pamiętać o spakowaniu takich akcesoriów do pompy insulinowej, jak: 

  • etui do pompy insulinowej; 
  • dodatkowe baterie;
  • pasy do pompy insulinowej; 
  • klipsy do pompy insulinowej. 

Nie można także nie wspomnieć o samej insulinie. Nie może ona jednak znajdować się w przypadkowo wybranym opakowaniu. Przechowywanie insuliny musi odbywać się w odpowiednich warunkach, dlatego warto zaopatrzyć się na przykład w mini lodówkę. Umożliwia ona wygodne i bezpieczne przechowanie insuliny, nawet w większych ilościach. Sprawdzone akcesoria do przechowywania insuliny znaleźć można w sklepie diabetyk24.pl. Przed wyjazdem warto zerknąć do asortymentu tego sklepu, bowiem znaleźć w nim można nie tylko wysokiej jakości akcesoria do przechowywania insuliny, akcesoria do pompy insulinowej, ale także bezpieczne i zdrowe słodycze dla diabetyków. Ale o tym już za chwilę. 

Słodycze dla diabetyków 

Osoby chore na cukrzycę zawsze powinny mieć pod ręką jakąś przekąskę. I to nie dlatego, że każdego z nas nachodzi nieraz ochota na coś słodkiego. Chodzi o wyrównanie poziomu cukru. Warto zatem przed wyjazdem kupić kilka rodzajów słodyczy dla diabetyków. Mogą to być cukierki bez cukru dla diabetyków, ciastka, czekolada. Są one nie tylko wyjątkowo smaczne, ale także bezpieczne. W swym składzie nie zawierają bowiem sacharozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *