Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Wiele osób gotowe posiłki w pudełkach, które wystarczy tylko odgrzać, może źle kojarzyć, jako coś nie tylko niezbyt dobrego, ale też niespecjalnie zdrowego. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna, przynajmniej, jeśli chodzi o dietę pudełkową. Fakt, opiera się ona na gotowych posiłkach, ale są to dania przygotowywane przez ekspertów, z wykorzystaniem wysokiej jakości składników, skonstruowane tak, aby były zdrowe, odżywcze i odpowiednio kaloryczne.

Dieta pudełkowa jest dobra dla zdrowia i wspomaga odchudzanie

Diet pudełkowych istnieje bardzo wiele, począwszy od diety standardowej, przez bezglutenową i wegańską, po ketogeniczną. W zależności od rodzaju wybranej diety składniki dań będą się nieco różnić, natomiast możemy być pewni, że dieta zostanie odpowiednio zaplanowana, tak, aby posiłki były zdrowe i dostarczały organizmowi właściwą ilość kluczowych makro i mikroelementów.

Profesjonalny catering dietetyczny Szczecin dostarcza dania w jakości restauracyjnej, ale bez konieczności udawania się do restauracji i składania zamówienia. Do tego menu opracowywane jest z wyprzedzeniem i przez ekspertów, więc nie musimy sami zgadywać, jakie składniki przydałoby się zjeść tym razem, aby uzupełnić zapas pewnych witamin czy minerałów.

Regularne jedzenie smacznych, zdrowych posiłków o stałej kaloryczności (dzienna łączna kaloryczność posiłków jest bowiem aspektem diety, który można spersonalizować, począwszy od 1000 kalorii dziennie do 4000 kalorii dziennie) jest kluczowe dla każdego, ale szczególnie dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy. Jedzenie różnych ilości, w nieregularnych porach, może źle wpłynąć na organizm i jest niezalecane, a do tego utrudnia skuteczne odchudzanie.

Zdrowie, ale też wygoda

Poza wartością odżywczą diety pudełkowej warto także podkreślić jej wygodę. Pozwala ona oszczędzić dużą ilość czasu na gotowaniu, zarówno obiadów, jak i śniadań czy kolacji (jest także możliwość otrzymywania aż 5 posiłków dziennie, co całkowicie wyeliminuje potrzebę samodzielnego przygotowywania jedzenia). Jest to szczególnie istotne dla osób, które żyją w biegu i nie mają nawet czasu, aby zrobić i spakować sobie kanapki do pracy.

W ramach cateringu dietetycznego dania przybywają do klienta w wygodnych opakowaniach, więc niekoniecznie trzeba jeść je w domu, a można zabrać je ze sobą do pracy czy na uczelnię. W ten sposób pełnowartościowy, smaczny posiłek będzie zawsze na wyciągnięcie ręki. Jedyne, co będzie trzeba zrobić, to go podgrzać (chociaż też niekoniecznie – wszystko zależy od charakteru danego dania, niektóre z nich nie wymagają podgrzewania).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *