Windows Phone. Multimedia w środowisku zmian.

Windows Phone. Multimedia w środowisku zmian.

Za multimedia oprogramowania Windows Phone odpowiada aplikacja Zune HD. Huby dotyczące muzyki, obrazów i nagrań to “Music + Video” (muzyka i filmy) oraz “Pictures” (obrazy). Hub „Pictures” pozwala na przeglądanie zdjęć zapisanych w pamięci urządzenia i dostęp do usług sieci społecznościowych. Można przesyłać zdjęcia na serwer, czy też komentować też bezpośrednio, bez użycia przeglądarki internetowej.

Serwis Zune Marketplace, załączony do Windows Phone, umożliwia przeglądanie plików takich jak zdjęcia czy biografie artystów oraz zakup utworów, które nam się szczególnie podobają. Należy pamiętać o takich szczegółach jak zakup subskrypcji, które odnawiają się dopiero po dokonaniu odpowiedniej opłaty za udostępniane na swoich stronach usługi.

Hub „Pictures”, pozwala na przeglądanie zdjęć zapisanych w pamięci urządzenia i dostęp do usług sieci społecznościowych. Można przesyłać zdjęcia na serwer, czy komentować je bezpośrednio, bez przeglądarki internetowej.

ORYGINALNOŚĆ OPROGRAMOWANIA, A JEJ ZNACZENIE UŻYTKOWE.

Microsoft, jak zwykle zwraca uwagę na to by kupowane przez nas urządzenia były zgodne z udostępnionymi przez firmę licencjami. Podkreśla znaczenia gwarancji oraz orginalnego oprogramowania, które działa bezkolizyjnie i daje większe poczucie bezpieczeństwa w sieci. Jakie to ma znaczenie? Czasem drobiazgi, świadczą o istocie problemu. Zatem, jeśli w wyszukiwarce twojego smartfona Windows Phone, nie ma zainstalowanej wyszukiwarki Internet Explorer Mobile, oznacza to, że możesz wkrótce napotkać problem pod tytułem: brak aktualizacji systemowej oprogramowania. Z gruntu wiadomo, że taki telefon wystarczy ci jedynie na krótki czas lub będziesz skazany na korzystanie z raczej ograniczonej liczby jego opcji.

MOŻLIWOŚCI WINDOWS PHONE. BRAK APETYTU NA DESER.

Internet Explorer Mobile, przekierowuje wyszukiwania w polskich wersjach Windows Phone na zsynchronizowaną ze sobą wyszukiwarkę Bing. Dzięki temu z łatwością przeszukujemy zawartość telefonu dotykowego w pościgu za potrzebnymi nam pilnie informacjami. Bing umożliwia przeszukiwanie stron internetowych, wiadomości i map. Działanie klawisza “Szukaj”, aktywnie dopasowuje się do naszych potrzeb także dzięki swoim możliwościom wyszukiwania głosowego, ponieważ system Windows Phone standardowo, został wyposażony przez swoich producentów w rozpoznawanie mowy i głosu swojego właściciela. Bardzo fajna i pożyteczna funkcja, która chyba nie jest zbyt często wykorzystywane przez większość osób, korzystających z oprogramowania Windows jedynie w celach rozrywkowych. Podobnie jak firma Google, producent smartfonów Windows Phone, nie może obecnie narzekać na nadmiar użytkowników, amatorsko pasjonujących się zawartymi w oprogramowaniu wielorakimi formami.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *