Windows Phone. Możliwości i rozwiązania.

Windows Phone. Możliwości i rozwiązania.

Windows Phone to system operacyjny, który został opracowany przez firmę Microsoft, a jego szczegóły zostały ujawnione w Barcelonie podczas kongresu Mobile Word w 2010 roku. Jest bezpośrednim następcą i kontynuatorem oprogramowania mobilnego Windows Mobile, które nie przyniosło firmie Microsoft zbyt wielu sukcesów.

INTERFEJS W WINDOWS PHONE.

Windows Phone jest zintegrowany z Xbox Live, Zune i wyszukiwarką Bing. Narodził się pod nazwą Windows Phone 7 Series, ale po 2015 roku firma ostatecznie zdecydowała się na jego sprzedaż i udostępnienie nabywcom jako Windows 10 Mobile. Interfejs został stworzony na wzór Zune HD, a ekran główny Windows Phone składa się z kwadratów ułożonych w kompilujące się wzajemnie kafelki. Zune HD, jest to rodzaj przenośnego odtwarzacza multimedialnego, stworzonego przez Microsoft w 2009 roku.

Angielskie “tiles”, które możemy przetłumaczyć na polski jako płytki, kafel, dren czy nawet sączek, to rodzaj odnośników do aplikacji, hubów, stron i plików multimedialnych. Dzięki kwadratom znajdującym się na wierzchu ekranu telefonu, dostaniemy się do zgromadzonych w nim kontaktów lub paneli wyświetlających informacje pochodzące z systemu. Ta konstrukcja interfejsu, która została nazwana Modern Ul, umożliwia użytkownikom dodawanie, dowolne przesuwanie i kasowanie poszczególnych elementów interfejsu, według własnego pomysłu. Zawartość kafelków Modern Ul, jest regulowana przez aktualizację systemu Windows Phone oraz przez poszczególne aplikacje w czasie rzeczywistym.

Wprowadzone do systemu Windows Phone “huby”, mają za zadanie połączenie lokalnej zawartości systemu operacyjnego smartfona z zawartością internetową serwisów społecznościowych czy aplikacji przesyłających powiadomienia, wiadomości oraz innego rodzaju informacje na nasz telefon. W oprogramowaniu Windows, najważniejsze huby dotyczące multimediów to Music+Video oraz Pictures. Współpracujący z urządzeniem odtwarzacz Zune HD, umożliwia użytkownikom bezpośrednie przejście i skorzystanie z usług serwisu Zune Marketplace.

MOŻLIWOŚCI MOBILNEGO OPROGRAMOWANIA WINDOWS.

Dzięki możliwością Windows Phone, dowolnie możemy modyfikować wygląd interfejsu smartfona jeśli chodzi o kolorystykę i style. W wersji oryginalnej oprogramowania mobilnego, dostępnych jest 10 stylów kolorystycznych i 2 rodzaje tła. Zmiana koloru, w modelu serii Windows Phone 7.8, wpływa nie tylko na wygląd zainstalowanych w nim aplikacji, dostarczonych przez innych producentów, ale same aplikacje systemowe.

Przeglądarką udostępnioną użytkownikom telefonu Microsoft, jest Internet Explorer Mobile. Pozwala ona, na zapisywanie list odwiedzanych serwisów internetowych i obsługę gestów multi-touch. Multi-touch, to inaczej wielokrotny dotyk, czyli technika umożliwiająca kontrolowanie interfejsu graficznego. Stronę internetową, która szczególnie przypadła nam do gustu i zależy nam na zapamiętaniu jej adresu, możemy “zamocować” na kafelkowym pulpicie Modern Ul, naszego telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *