Specyfikacja GeForce Experience

Specyfikacja GeForce Experience

Jest to nic innego, jak program, który zbiera w jednym miejscu wszystkie ustawienia związane z kartami graficznymi od Nvidii. Zajmuje się miedzy innymi optymalizacją ustawień w grach do naszego sprzętu, aktualizacją sterowników oraz posiada kilka innych przydatnych funkcji. Wszystko postaram się opisać w kolejnych punktach.

Optymalizacja gier

Program w zależności od posiadanego przez Was sprzętu program dobiera ustawienia do zainstalowanych na komputerze gier. Szczerze mówiąc ta funkcja sprawdza się bardzo dobrze – proponowane ustawienia są bardzo dobrze dobrane – satysfakcjonują mnie oraz zapewniają odpowiednią płynność gry. Jeśli wolicie poświęcić trochę wydajności dla ładniejszej grafiki, możecie zmienić ustawiania, aby program dobrał inne opcje graficzne dal tej gry. Tak jak mówiłem, funkcja przydatna oraz bardzo dobrze działa.

Aktualizacja sterowników

Program posiada również funkcję aktualizowania sterowników dla naszego modelu karty graficznej. Zawsze kiedy dostępna będzie aktualizacja pojawi się powiadomienie o możliwości instalacji nowych sterowników. Możemy wykonać ekspresową (wszystko aktualizuje się samo) lub manualną (sami wybieramy, co chcemy aktualizować) instalację. Oprócz tego w ustawianiach możemy wybrać opcję sterowników BETA, które wychodzą od razu z premierą nowych gier, ale są mniej stabilne. Zdecydowanie najlepsza funkcja. Do momentu instalacji tego programu, musiałem robić to manualnie, a do tego rzadko to robiłem (często zapominam o takich rzeczach).

Mój sprzęt oraz pozostałe funkcje

Zakładka „Mój Sprzęt” pokazuje co znajduje się wewnątrz naszej maszyny oraz pozostałe funkcje naszej karty graficznej. Właśnie te funkcje teraz opiszę.

ShadowPlay

Shadow Play służy do nagrywania filmów z gier. Opcja posiada również funkcję zapisu w formie filmu ostatnie 20 minut rozrywki, oprócz tego oferuje nagrywanie w 1080p z pprzepłynościa do 50Mb/s. Akcelerowany jest przez GPU koder wideo H.264 i ma minimalny wpływ na wydajność. Osobiście nie korzystałem z tej funkcji, ponieważ mam swoje oprogramowanie oraz sprzęt do tego typu działań. Niestety ShadowPlay jest dostępny jest tylko dla kart graficznych z serii GTX 600, 600M, 700, 700M, które są dosyć drogie. Więcej o tej technologii przeczytacie tutaj.

LED Visualizer

Ta funkcja pozwala na zmianę ustawień oświetlenia naszej karty graficznej. Opcja ta wymaga oczywiście karty, która posiada oświetlenie LED, mój GTX 660 takowego nie posiada, ale funkcja przyda się dla tych, którzy nie chcą, żeby ich komputer świecił niczym latarnia

Podsumowanie

GeForce Experience to program moich marzeń – zawsze czegoś takiego brakowało mi na moim komputerze, jestem leniwy i nigdy nie chciało mi się samemu wybierać ustawień graficznych w grach oraz aktualizować sterowników. Teraz ten program robi to za mnie, a na dodatek posiada dodatkowe funkcje, z których osobiście nie korzystam, ale są przydatne. Ten program to pozycja obowiązkowa dla każdego posiadacza karty graficznej Nvidii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *