Smartfon się uszkodził – co robić?

Smartfon się uszkodził – co robić?

Nie ważne, jak bardzo człowiek dba o smartfona, jak ostrożnie go używa i jak zabezpiecza go solidnym etui, a także szkłem lub folią ochronną. Z pewnością takie działania znacznie zredukują szanse na poważne uszkodzenie smartfona, jednak nie zmniejszą ich do zera. Awaria czy uszkodzenie mechaniczne wciąż może wystąpić, czy to z naszej winy, czy w sposób całkowicie losowy. Co w takiej sytuacji robić?

Sprawdź ważność gwarancji

Jeśli problem dotyczy na przykład portu USB czy baterii, a wciąż ważna jest gwarancja, możliwe, że uda się doprowadzić do darmowej naprawy uszkodzonego smartfona, w skrajnych przypadkach nawet do wymiany na nowego.

Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy smartfona wciąż obejmuje gwarancja, a jeśli tak, to czy dane uszkodzenie umożliwia skorzystanie z niej. Gwarancja nie obejmie uszkodzeń spowodowanych ewidentnie z winy użytkownika, takich jak stłuczenie ekranu po przypadkowym upuszczeniu smartfona na chodnik czy płytki.

Znajdź dobry serwis

Nie ma możliwości skorzystania z gwarancji, ponieważ już nie jest ważna bądź dana awaria jej nie podlega? W takiej sytuacji warto znaleźć najbliższy dobry serwis, który zajmuje się naprawami smartfonów interesującej nas marki.

Jeśli interesuje nas naprawa Samsung Warszawa czy ogółem naprawa smartfonów z systemem Android popularnych marek, większość serwisów powinna mieć w tej kwestii doświadczenie, ale już nie każdy serwis będzie odpowiednim miejscem, do na przykład, naprawy najnowszego iPhone.

Warto zwrócić uwagę na opinie dotyczące danego serwisu, które można znaleźć w Internecie, a także na jego zakres usług i orientacyjny cennik. Do najdroższych uszkodzeń smartfonów, nie tyle z powodu kosztów samej naprawy, ale bardziej ze względu na koszt części zamiennych, należą uszkodzenia wyświetlacza LCD i szybki.

Nie próbuj samodzielnej naprawy

Próbując samodzielnie naprawić smartfon, na przykład postępując zgodnie z poradnikami znalezionymi na YouTube, czasami możemy odnieść sukces… ale często, jeśli nie mamy w tym zakresie wiedzy ani doświadczenia, po prostu nam się nie uda lub zrobimy coś źle i tylko jeszcze bardziej uszkodzimy smartfona.

Szczególnie ma to znaczenie w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Wymiana baterii czy ekranu jest w miarę prosta dla profesjonalisty, ale zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem dla laika, który dodatkowo zazwyczaj nie posiada żadnego profesjonalnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *