Najlepsze programy antywirusowe – który wybrać?

Najlepsze programy antywirusowe – który wybrać?

Odpowiednie zabezpieczenie komputera lub laptopa jest w obecnych czasach kluczowe. Wystarczy wejść na dowolny duży portal technologiczny https://techpolska.pl/, a jest szansa, że przywita nas informacja o kolejnym sprytnym ataku hakerskim. Niestety, hakerzy są coraz bardziej pomysłowi i niekiedy ich ofiarami mogą stać się nawet osoby ostrożne, które dbają o swoje cyfrowe bezpieczeństwo. Podstawą, od której dużo zależy w kwestii tego, jak podatni jesteśmy na atak, jest nasz program antywirusowy. Problem jednak w tym, że jest ich tak dużo, że ciężko się na któryś zdecydować. Wobec tego jakie są najlepsze programy antywirusowe i czym się one charakteryzują?

Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky to nazwa, której w dużej mierze nie trzeba przedstawiać. Od wielu lat programy antywirusowe tej firmy cieszą się dużym poważaniem, a co jeszcze ważniejsze, osiągają wspaniałe wyniki podczas niezależnych testów.

Kaspersky Anti-Virus świetnie radzi sobie zwłaszcza z blokowaniem złośliwego oprogramowania, ale także prób phishingu i niebezpiecznych linków. Nie jest to także bardzo drogie rozwiązanie w porównaniu do stojącej na niższym i podobnym poziomie konkurencji.

Bitdefender Antivirus Plus

Jeśli wyniki Kaskersky’ego są wspaniałe, to wyniki Bitdefenera podczas testów zwalają z nóg. Jest to jeden z najskuteczniejszych, jeśli nie najskuteczniejszy na świecie program antywirusowy pod względem wykrywania zagrożeń.

Do tego program oferuje wiele dodatkowych funkcji, takich jak ochrona podczas operacji bankowych, ochrona przed wyłudzeniem i menadżer haseł. Co ciekawe, Bitdefener ma również wbudowanego VPN-a…jednak nie wchodzi on w zakres podstawowej subskrypcji programu i trzeba go osobno dokupić.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Webroot to znacznie mniej znana marka, niż dwie poprzednie, co nie znaczy, że nie tworzy antywirusów wysokiej jakości. SecureAnywhere AntiVirus jest programem niezwykle lekkim, który w nieznaczny w porównaniu do innych antywirusów stopniu obciąża komputer, a przy tym jest stosunkowo skuteczny w wykrywaniu zagrożeń. Oferuje także ochronę przed phishingiem i wyłudzeniami na wysokim poziomie.

Warto się nim zainteresować zwłaszcza w przypadku starszych i już nie tak sprawnych komputerów, na których nie chcemy marnować zbyt dużo mocy obliczeniowej.

Którykolwiek z tych antywirusów wybierzemy, będziemy mogli spać spokojnie, bez obaw, że ulegniemy złośliwemu oprogramowaniu. Wciąż jednak warto odwiedzać portale technologiczne, takie jak https://techpolska.pl/, w poszukiwaniu informacji o nowych metodach wyłudzeń i włamań stosowanych przez oszustów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *