Jak działa Adobe XD i czy jest użyteczne?

Jak działa Adobe XD i czy jest użyteczne?

Produkty ze stajni Adobe są popularne zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Do najbardziej popularnych z nich można zaliczyć Photoshopa oraz Premiere Pro, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że firma ta udostępnia znacznie więcej narzędzi, w tym niektórych bardzo wyspecjalizowanych.

Szczególnie wartym uwagi oprogramowaniem jest Adobe XD, które wchodzi w skład zestawu aplikacji Creative Cloud (znajduje się w nim również m.in. Adobe Acrobat, After Effects, Spark, Illustrator, Bridge, InCopy i wiele, wiele innych). Jak on działa, dla kogo jest przeznaczony i czy rzeczywiście jest taki dobry, jak można usłyszeć? O wszystkim tym przeczytacie poniżej. Zapraszamy!

Do czego służy to narzędzie od Adobe?

Omawiane narzędzie, czyli Adobe XD, służy do tworzenia prototypów stron internetowych czy aplikacji. Nie są to zwykłe graficzne makiety, a prototypy interaktywne, które pozwalają znacznie lepiej rozplanować rozłożenie poszczególnych elementów na stronie i je testować. Z tego typu narzędzi nie korzystają z reguły programiści, a graficy komputerowi oraz specjaliści od UX (User Experience) oraz UI (User Interface).

Podobnie, jak inne narzędzia od Adobe, XD charakteryzuje się dawaniem dostępu do wielu zaawansowanych opcji, które pozwalają na stworzenie bardzo rozbudowanych, nowoczesnych projektów, ale jednocześnie jest bardzo intuicyjne w użytkowaniu, dlatego też nadaje się także dla początkujących. To typu przykład programu z kategorii „easy to learn, difficult to master”, czyli takiego, którego obsługi łatwo się nauczyć, ale który wymaga sporo doświadczenia i wysiłku, aby można się było nazwać ekspertem od jego zastosowania.

Czy XD rzeczywiście jest tak dobre, jak można usłyszeć?

Za tym programem Adobe przemawia wiele zalet, które sprawiają, że pozostawia on konkurencję w dużej mierze daleko w tyle. Mowa tutaj między innymi o wspomnianej powyżej uniwersalności, ale nie tylko. Jest bardzo ważne, że narzędzie to umożliwia pracowanie nad tym samym prototypem na różnych rozdzielczościach.

Dzięki temu możemy upewnić się, że nasza strona będzie czytelna i estetyczna zarówno na komputerach czy laptopach, jak i na urządzeniach mobilnych. Jeśli dodamy to tego świetną optymalizację programu, który sprawia, że praca na nim jest wygodna, błyskawiczna i pozbawiona „ścinek”, to buduje się obraz naprawdę świetnego, wartego uwagi oprogramowania. Nie jest ono oczywiście darmowe, ale wynika to z faktu, że jest to naprawdę rozbudowane i przemyślane narzędzie, które jest cały czas aktualizowane i poprawiane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *