iPhone 7 z dwoma tylnymi kamerami?

iPhone 7 z dwoma tylnymi kamerami?

Podobnie do 4-calowego nowego iPhone, na temat iPhone 7, który zadebiutuje najprawdopodobniej jesienią tego roku w Internecie pojawia się wiele plotek. Najnowsza z nich głosi, że nowy smartfon Apple ma posiadać podwójny aparat z tyłu.

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities uważa, że Apple zastosuje w iPhone 7 Plus system dwóch kamer do uzyskania lepszej jakości oraz lepszych efektów zoomu optycznego. Tak przynajmniej wynika z raportu 9to5mac.

Nie wiadomo, w jaki sposób system będzie działać, ale z raportu wynika, że jedna kamera może potencjalnie wspierać optyczną stabilizację obrazu i szerokie pole widzenia, a druga będzie sportowym teleobiektywem, który ma węższe pole widzenia. Połączenie dwóch obrazów ma tworzyć wyraźniejszy obraz.

Połączenie mogłoby też wpłynąć na ‘usunięcie’ problemu wystającego aparatu znanego z dotychczasowych modeli. O zastosowaniu takiego systemu mówiono już przed premierą iPhone 6 i 6 Plus. Mówi się też o tym, że Apple może wydać dwa modele, z zastosowaniem dwóch kamer oraz jednej.

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *