iPhone 7 może wspierać technologię Li-Fi opartą na światle

iPhone 7 może wspierać technologię Li-Fi opartą na światle

Nowe iPhone 7 możemy spodziewać się jeszcze tym roku, najprawdopodobniej na przełomie września i października. Nanjowsze doniesienia głoszą, iż Apple eksperymentuje z bezprzewodową technologią przesyłania danych opartych naświetle, zwaną Li-Fi.

Pierwszy sygnał na ten temat na Twitterze zakomunikował Chase Fromm. Zauważył on w kodowaniu iOS 9.1 wpis “Zgodność z Li-Fi”, co potwierdza uznany portal AppleInsider.

Super szybka alternatywa dla Wi-Fi została wynaleziona przez profesora Harald Haas z Uniwersytetu w Edynburgu. Dane przesyłane są za pomocą wizualnego widma, a nie poprzez fale radiowe.

Do działania takiej technologi używa się inteligentnych diod LED, które migają bardzo szybko, że ludzkie oko nie jest w stanie tego uchwycić podczas przesyłania danych binarnych.

Przeczytaj także: Wskazówki jak wydłużyć działanie baterii w iPhone

Pod koniec ubiegłego roku start-up;owa firma opracowała własne Li-Wi diody LED, które są w stanie przesłać dane z prędkością do 1 Gbps. Oznacza to, że filmy w jakości HD można by pobierać w kilka sekund. Oczywiście cała technologia jest we wczesnej fazie rozwoju i nie jest otwarcie powiedziane, że pojawi się ona już w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *