Instagram ma już 700 milionów użytkowników

Instagram ma już 700 milionów użytkowników

Kopiowanie czyichś pomysł nie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, ponieważ to pierwowzór zawsze będzie bardziej doceniony, przynajmniej może się tak wydawać. Instagram jest doskonałym przykładem, że może być zupełnie odwrotnie. Aplikacja należąca do Facebooka, od zeszłego roku sukcesywnie zdobywała wszystkie funkcje, które oferował do tej pory Snapchat. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ obecnie Instagram Stories ma więcej użytkowników od swojego rywala.

Instagram ma teraz 700 milionów użytkowników, czyli 100 milionów więcej niż to miało miejsce w grudniu. W ciągu czterech ostatnich miesięcy przybyło prawie tylu użytkowników, ilu regularnie korzysta z aplikacji Snapchat, ponieważ jest ich 161 milionów. Jest to najszybciej zdobyte 100 milionów użytkowników. Ostatni rekord został ustanowiony w 2016 roku i zajęło to 5 miesięcy.

Dla porównania Facebook ma ponad 1,8 miliarda użytkowników, a należący również do spółki WhatsApp ma ich 1.2 miliarda. Obrazuje to kto jest monopolistą na rynku sieci społecznościowych i wydaje się, że taki stan utrzyma się jeszcze bardzo długo.

Źródło: Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *