Huawei Mate 9 z podwójną konfiguracją aparatu Leica oraz optyczną stabilizacją obrazu

Huawei Mate 9 z podwójną konfiguracją aparatu Leica oraz optyczną stabilizacją obrazu

Huawei powinien zaprezentować fablet Mate 9 pod koniec tego roku. Wydaje się, że również i w tym przypadku zobaczymy podwójną konfigurację aparatów z tyłu urządzenia. Chiński producent ma już w swoich szeregach smartfony P9, P9 Plus i Honor 8, które oferują takie rozwiązanie. W Mate 9 dodatkowo prawdopodobnie zobaczymy optyczną stabilizację obrazu.

Podążając śladem poprzedniego flagowego urządzenia (P9), aparat Huawei Mate 9 również będzie tworzony przy współpracy z niemiecką firmą Leica. Spółka nadal będzie korzystać z jednego kolorowego sensora oraz drugiego monochromatycznego.

Wiemy też, że Apple wprowadzi na rynek iPhone 7 Plus z dwoma tylnymi aparatami, ale w tym przypadku oba będą kolorowe. Inną kwestią jest zastosowanie optycznej stabilizacji obrazu (OIS) i Apple zastosuje go tylko w przypadku jednego z aparatów z powodu problemu z zakłóceniami magnetycznym. Nie wiadomo, czy Huawei będzie miało ten sam problem i wykona podobny ruch.

Huawei Mate 9 będzie najprawdopodobniej napędzany przez nadchodzący chipset Kirin 960 oraz 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Będzie on działać pod kontrolą systemu Android Nougat z interfejsem EMUI 5.0.

Źródło: GizmoChina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *