Huawei Mate 9 Porsche Design, czyli limitowane urządzenie za 5 tysięcy

Huawei Mate 9 Porsche Design, czyli limitowane urządzenie za 5 tysięcy

Jak możemy się teraz przekonać, miejsce dzisiejszej konferencji Huawei nie było przypadkowe. Podczas imprezy firma zaprezentowała limitowane urządzenie Huawei Mate 9 Porsche Design. W przeszłości widzieliśmy już telefony z logiem Porshe, ale jest to pierwsza kolaboracja z Huawei. Ciekawostką jest również, że to nie jedyny niemiecki wątek, ponieważ za aparat odpowiedzialna jest równie legendarna niemiecka marka, Leica.

Huawei Mate 9 Porsche Design jest mniejszy od podstawowej wersji i ma 5.5-calowy wyświetlacz QHD, który jest zakrzywiony. Jest też ostrzejszy i ma większą gęstość 534ppi, w porównaniu z 5.9-calowy ekranem Mate 9 1080p z 373ppi. Jest także lżejszy, bo waży 196 gram, a jego grubość wynosi 7.5 mm. Mimo tego posiada taką samą baterię o pojemności 4000 mAh.

Mate 9 Porshe Design napędzany jest przez chipset Kirin 960, ale posiada lepszą konfigurację – 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci wbudowanej. Kluczową rolę odgrywa tu podwójna konfiguracja aparatu z sensorami – 20 MP czerni i bieli oraz 12 MP kolorów. Umożliwia również nagrywanie wideo 4K. Oferuje również 2-krotny zoom cyfrowy.

W Europie będzie on dostępny pod koniec grudnia w cenie UWAGA! 1395 euro w sklepach Porsche Design Stores. Od początku przyszłego roku znajdziemy go również w wybranych sklepach w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *