Huawei Mate 10 Pro bez czytnika linii papilarnych?

Huawei Mate 10 Pro bez czytnika linii papilarnych?

Już w październiku, Huawei zamierza wprowadzić trzy nowe smartfony z serii Mate 10. Dwa z nich mają być w pełni najwyższej klasy urządzeniami, a trzeci to odchudzona wersja Mate 10 Lite. Na dobrą sprawę tego ostatniego poznaliśmy już w zeszłym tygodniu i w Chinach został zaprezentowany jako Huawei Maimang 6.

Wspomniany Mate 10 Late posiada czytnik linii papilarnych, umieszczony z tyłu urządzenia. Najnowszy redner pokazuje, że Mate 10 Pro, a więc najbardziej zaawansowany model nie będzie posiadał z tyłu czujnika biometrycznego. Warto wspomnieć, że wszystkie trzy modele będą posiadać praktycznie bezramkowe wyświetlacze o proporcjach 18:9.

W powyższym zdjęciu nie widzimy skanera linii papilarnych, ale nie wykluczone, że Huawei zdecyduje się umieścić go w innym miejscu. Inną możliwością jest zrezygnowanie z tego typu metody odblokowywania i pójście śladem Apple. Może okazać się, że Mate 10 Pro, podobnie jak iPhone X będzie posiadał wyłącznie rozpoznawanie twarzy użytkownika. Skaner może też zostać umieszczony bezpośrednio pod ekranem lub z boku urządzenia.

Źródło: PhoneArena, MobileXpose

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *