Gry w App Store przyniosły miliard dolarów przychodu w grudniu. Clash of Clans na szczycie listy

Gry w App Store przyniosły miliard dolarów przychodu w grudniu. Clash of Clans na szczycie listy

Grudzień to zawsze jeden z najlepszych miesięcy dla firm takich jak Apple, kiedy wiele ludzi otrzymuje nowe urządzenia jako prezent pod choinkę. Producenci elektroniki notują wtedy najwyższy poziom sprzedaży. Jeżeli pojawia się na rynku więcej urządzeń z iOS, ludzie także częściej pobierają aplikacje i gry z App Store. Sensor Tower to firma, która zajmuje się analizą. Z jej raportu wynika, że przychody z samych gier w grudniu ubiegłego roku to prawie miliard dolarów.

W stosunku do listopada 2015 roku jest wynik lepszy o 18 procent. W przedostatnim miesiącu tamtego roku przychody wyniosły $847 mln. Wzrosła również ilość pobranych plików w całej kategorii Gry. W listopadzie ściągnięto 510 milionów gier na całym świecie. Jak można było przypuszczać wynik ten poprawiono miesiąc później z wynikiem 614 milionów pobrań z App Store.

Przeczytaj także: Dwa nowe Apple Store zostaną otwarte w Chinach już 16 stycznia

Top 5 najchętniej pobieranych bezpłatnych gier:

Piano Tiles 2 Rayman Adventures Monument Valley Cross Fire: King Shootout Cut the Rope 2 Wszystkie oferują zakupy poprzez mikropłatności. Jeśli chodzi o najbardziej przychodowe gry to tak przedstawia się TOP 5: Clash of Clans Game of War – Fire Age Monster Strike Fantasy Westward Journey Puzzle & Dragons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *