Google prezentuje własne smartfony – Pixel oraz Pixel XL

Google prezentuje własne smartfony – Pixel oraz Pixel XL

Nadszedł czas na pożegnanie się z marką Nexus raz na zawsze. Właśnie dziś Google zaprezentowało dwa nowe smartfony Pixel oraz Pixel XL, które powstały przy udziale firmy HTC. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku pierwszego telefonu z serii Nexus.

Oba wyglądają identycznie, lecz różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz kilkoma szczegółami jak pojemność baterii. Mniejszy, Pixel posiada 5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080p oraz baterię o pojemności 2770 mAh. Pixel XL wyposażony jest natomiast 5.5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD oraz posiada większą baterię 3450 mAh.

Oba napędzane są przez chipset Snapdragon 821 oraz 4 GB pamięci RAM (więcej o jeden w porównaniu z Nexusem 6P), co w połączeniu z czystym Androidem 7.1 Nougat powinno zapewnić odpowiednie osiągi.

Główny aparat ma 12-megapiskeli oraz oferuje piksele 1.55μm , przesłonę f / 2.0 czy Elektroniczną Stabilizację Obrazu. Pixel i Pixel Xl oferują 32 GB lub 128 GB powierzchni wbudowanej. Oba zyskują tez nieograniczoną przestrzeń w Google Photos dla zdjęć w pełnej rozdzielczości.

Choć są one zbudowane przez HTC, nie znajdziemy w nich choćby drobnego znaku, który na to by wskazywał. Na ich powierzchni widnieje logo Google, a wewnątrz znajdziemy wyłącznie usługi oferowane prze spółkę z Mountain View.

Ceny brytyjskie prezentują się następująco:

Google Pixel:

£ 599 – 32GB £ 699 za / 128GB

Google Pixel XL:

£ 719 – 32GB £ 819 – 128GB.

Pre-order w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanadzie i Niemczech rozpoczyna się dziś. Sprzedaż rozpoczyna się oficjalnie 20 października. Google Pixel i Pixel Xl będą dostępne w trzech kolorach: Quite Black, Very Silver oraz Really Blue.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *