Google potwierdza koniec marki Nexus

Google potwierdza koniec marki Nexus

Po wczorajszej prezentacji smartfonów z nowej linii Pixel i sprzętu powiązanego z Google Assistant, nie powinno nikogo dziwić, że Google nie ma dalszych planów z rozwojem serii Nexus. Wygląda na to, że w ubiegłym roku zobaczyliśmy ostatnie urządzenia Nexus, ponieważ Google oficjalnie potwierdziło, że w przyszłości nie pojawią się już żadne urządzenia tej marki.

Produkty Nexus były zawsze urządzeniami referencyjnymi dla deweloperów oraz były stawiane za wzór dla producentów jak powinno wyglądać urządzenia działające na Androidzie. Zapotrzebowanie na takie urządzenia będzie zawsze i być może Google zaoferuje smartfony (lub tablety) Pixel właśnie w takiej formie, ale nie ma już raczej szans na urządzenia referencyjne z linii Nexus.

Wydaje się, żę Google postanowiło podążać taką samą drogą jak czyni to Apple ze swoimi produktami. Oferuje klientom powiązanie sprzętu wraz z pełnym oprogramowaniem pod własną marką. Może to się okazać kluczem do sukcesu, a logo Google może mieć większą wartość od marki Nexus.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *