Google planuje wypuszczenie Pixel 3, czyli urządzenia na systemie Andromeda

Google planuje wypuszczenie Pixel 3, czyli urządzenia na systemie Andromeda

Hiroshi #LOCKheimer, czyli jeden z prezesów Google swoim wpisem wywołał dyskusje o rzekomym, hybrydowym systemie Andromeda. Miałby on stanowić połączenie systemów Android i Chrome OS i wydaje się, że był on już testowany na tablecie Google Nexus 9, o czym pisałem wcześniej.

Dziś napływają kolejne doniesienia o urządzeniu o nazwie kodowej Bison, które miałoby działać pod kontrolą systemu Andromeda. Jego komercyjna nazwa to Pixel 3 i zobaczymy je najprawdopodobniej w drugiej połowie 2017 roku.

Miałoby to być urządzenie 2 w 1, czyli połączenie notebooka z tabletem. Najwyraźniej Bison dostanie 12,3-calowy wyświetlacz dotykowy, Intel m3 lub Core i5, 8 lub 16 gigabajtów RAM i 32 lub 128 GB pojemności wbudowanej. Mowa jest także o głośnikach stereo, 10 godzinnej pracy na baterii, czy USB typu C. Pomimo takich parametrów Pixel 3 ma mieć tylko 10 mm grubości. Cena ma wynieść 799 dolarów, czyli około 3 000 zł.

Patrząc na specyfikację oraz wsparcie dla rysika, Bison będzie mógł śmiało konkurować z innymi flagowymi urządzeniami jak iPad Pro czy Surface. Nie wiemy jeszcze jak będzie działał system Andromeda i miejmy nadzieję, że dowiemy się wszelkich szczegółów już 4 października.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *