Google Pixel i Pixel XL z certyfikatem IP53. W pewnym stopniu odporne na kurz i wodę

Google Pixel i Pixel XL z certyfikatem IP53. W pewnym stopniu odporne na kurz i wodę

Google najwyraźniej przygotowuje się do zabicia marki Nexus, wprowadzając dwa nowe smartfony o nazwie Pixel i Pixel XL. Jednak wygląda na to, firma chce wprowadzić w nich funkcję ze starszego Nexusa 6. Zbudowany przez firmę Motorola, a wydany w październiku 2014, Nexus 6 jest jedynym, który jest pewnym stopniu chronią przed skutkami kontaktu z wodą.

Według Android Police Google Pixel oraz Pixel XL będą miały również ochronę przed niektórymi czynnikami zewnętrznymi dzięki certyfikatowi IP53, oznacza dwie rzeczy. Pierwsza cyfra, 5, wskazuje, że nowe telefony Google powinny być odporne na kurz, choć nadal będzie on miał możliwość przedostania się do wnętrza. Urządzenia z IP6x są całkowicie pyłoszczelne. Druga cyfra, 3, wskazuje, że zapewniona jest “ochrona przed natryskiwaniem wodą pod dowolnym kątem do 60° od pionu z każdej strony”.

Oznacza to, że Pixel i Pixel XL będą odporne na ochlapanie wodą, np. będzie można z nich korzystać podczas deszczu, ale nie będzie zalecane zanurzenie ich w wodzie. Certyfikat IP53 posiada np. HTC 10, a jak wiemy to właśnie tajwańska firma będzie odpowiedzialna za budowę smartfonów dla Google.

Premiera Google Pixel oraz Pixel XL odbędzie się 4 października.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *