Futbolowe gry mobilne i żadną z nich nie jest FIFA

Futbolowe gry mobilne i żadną z nich nie jest FIFA

Wiadomo, że FIFA to absolutny lider wśród symulatorów piłki nożnej na konsole i PC, ale także na urządzeniach mobilnych produkcja EA Sport wiedzie w tym prym. Jako, że futbol to najpopularniejszy sport na świecie i nie można i z tym polemizować. Ta dyscyplina przyciąga ogromną rzeszę graczy jak i fanów, którzy czasami chcą się także odprężyć przy grze. Poza FIFĄ można pograć w nieco inne i zabawne gry, które dostępne są na smartfony i tablety.

Poniżej kilka ciekawy pozycji, które znajdziemy w App Store i Google Play.

Flick Kick Football Legends

W tej grze przede wszystkim zachwyca komiksowa grafika, utrzymana w surowym angielskim stylu. Rozgrywamy tu akcję po akcji, aby zdobyć upragnioną bramkę. Do wyboru mamy kilka reprezentacji w stylu retro oraz stroje również w tym klimacie.

Pobierz:

Portable Soccer DX

Jest to bardzo prosta gra z grafiką 2D znaną dobrze z pierwszych gier telewizyjnych. Proste sterowanie za pomocą wirtualnego joystick’a na ekranie. Dostępne są dwie wersje darmowa i płatna. W tej drugiej możemy edytować drużyny oraz kontrolowanie czy poszczególnych zawodników.

Pobierz:

Tiki Taka Soccer

Idealna gra dla zabicia czasu podczas przerwy lub podróży komunikacją miejską. Sam kilkanaście miesięcy temu od czasu do czasu pogrywałem sobie w tę przyjemną gierkę. Tiki Tka Soccer to również prosta grafika 2D oraz prosty układ sterowania. Z tym, że tu mamy również do czynienia z zarządzaniem drużyną – ustalanie formacji, kupno i sprzedaż graczy, kontuzje, kartki i inne codzienne problemy menadżera drużyny. Jeżeli nie chcemy rozgrywać meczy, a wyłącznie zarządzać zespołem możemy włączyć tryb szybkiego meczu.

Pobierz:

Score! Hero

To kolejne z mini-gierek, w które sam grałem długimi godzinami. Tu nie rozgrywamy całego meczu jak w wyżej wymienionych tytułach. Tu rozgrywamy pojedyncze akcje jak ataki, obrony przed przeciwnikiem, rzuty wolne, rzuty rożne. Sterujemy każdym z zawodników, który bierze udział w akcji ofensywnej i defensywnej. Podajemy piłkę między zawodnikami poprzez przesunięcie palcem po ekranie, musimy wykonać to precyzyjnie, aby piłka dotarła do celu.

Pobierz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *