Flagowy model Nokia P na zdjęciach. Wewnątrz Snapdragon 835 i 6 GB RAM

Flagowy model Nokia P na zdjęciach. Wewnątrz Snapdragon 835 i 6 GB RAM

Firma HMD, która nabyła prawa do sprzedaży telefony z logo Nokia, już zapowiedziała, że pierwsze smartfony z Androidem pojawią się na rynku w I kwartale 2017 roku. Pierwsze modele mogą zostać zaprezentowane na targach MWC 2017 w Barcelonie. Pierwsze plotki i przecieki mówiły o średniej klasy smartfonie Nokia D1C, ale wydaje się, że flagowe urządzenie również jest w fazie przygotowań.

Na portalu Wiebo pojawiło się zdjęcie, które rzekomo przedstawia prototyp flagowego smartfonu Nokia. Źródło twierdzi, że jest to podobno Nokia P i oprócz tego mówi o kilku jego cechach. Podobno jego secyfikacja ma operać się o chipset Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM oraz aparat 23 MP z obiektywem Zeiss. Wysoce prawdopodobne, że wyświetlacz będzie miał rozdzielczość Quad HD. Zdjęcie przedstawiające tył tego telefonu pojawiło się już w sieci, w lipcu.

HMD zapowiedziało, że początkowe, debiutanckie smartfony będą raczej skromne, a premiery będą odbywać się na przestrzeni całego 2017 roku. Nie jest więc wykluczone, że flagowy model Nokia P zobaczymy później niż na MWC 2017 w lutym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *