Flagowy Alcatel Idol 4 Pro z Windows 10 Mobile na zdjęciach

Flagowy Alcatel Idol 4 Pro z Windows 10 Mobile na zdjęciach

Ostatnim wysokiej klasy smartfonem działającym pod kontrolą systemu Windows Phone był HP Elite x3, który niedługo zadebiutuje w niektórych krajach europejskich, a w USA jest już dostępny.

Choć udział w rynku systemu Windows Phone utrzymuje się na poziomie poniżej 1% na całym świecie, wciąż istnieją firmy zainteresowane dostarczeniem konsumentom smartfonów napędzanych systemem od Microsoft. Jedną z nich jest Alcatel i wydaje się, że niedługo zobaczymy właśnie telefon napędzany właśnie Windows Phone. Będzie on prawdopodobnie konkurentem dla Elite x3.

Już jakiś czas temu powstawały plotki na temat Alcatel Idol 4 Pro działającym na platformie Microsoft, to dopiero teraz możemy zobaczyć pierwsze zdjęcia. Jeśli są one prawdziwe, to możemy spodziewać się, że telefon pojawi się niedługo.

Flagowy model jest napędzany przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z taktowaniem zegara 2,1 GHz. Wewnątrz znajdziemy również 4 GB pamięci RAM i 64 GB pojemności z możliwością rozszerzenia. Z tyłu umieszczono 21-megapikselowy aparat (Sony IMX230). Ponieważ jest to flagowy smartfon, ma on wystarczającą moc, aby wspierać Continuum. Wyposażony będzie prawdopodobnie w 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080p).

Według źródeł zaznajomionych z planami Alcatela, Idol 4 Pro zostanie dostarczony z Windows 10 Mobile z najnowszą rocznicową aktualizacją.

Źródło: Winfuture.de, MSPoweruser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *