Facebook Lite ma obecnie 200 milionów aktywnych użytkowników

Facebook Lite ma obecnie 200 milionów aktywnych użytkowników

Wiadomo, że Facebook i Messenger to jedne z najbardziej drenujących baterię aplikacji. Według wszelkich badań usunięcie dwóch wspomnianych programów z urządzenia może poprawić wydajność baterii 0 20 %. Obie aplikacje mają też swoje alternatywy dla systemu Android – Facebook Lite oraz Messenger Lite. Są to odchudzone wersje, które nie posiadają wszystkich funkcji i “wodotrysków” oryginalnych aplikacji.

Początkowym zamysłem wydania Facebook Lite było dostarczenie tej aplikacji dla rynków rozwijających się, gdzie wiele osób korzysta ze starszy urządzeń oraz z wolniejszego łącza. Teraz jednak możemy przekonać się, że aplikacja używana jest na wielu rynkach globalnie. Można ją oczywiście pobrać z Google Play, a także poprzez stronę z plikami APK.

Mark Zuckerberg właśnie ogłosił, że aplikacja Facebook Lite ma 200 milionów aktywnych użytkowników. Oznacza to, że liczba w ostatnim roku została podwojona. Taki stan rzeczy może być pretekstem do tego, że wiele osób woli korzystać z aplikacji i należy wprowadzić zmiany, aby główna aplikacja była bardziej wydajna i nie wpływała na żywotność baterii, aż tak znacząco.

Źródło: Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *